Olimpia wygrała z MKS-em Kluczbork [wideo, zdjęcia]

W strugach deszczu Olimpia podejmowała ostatni w tabeli MKS Kluczbork. Grudziądzanie wygrali 2:0 po bramkach Angielskiego i Łukowskiego.

Olimpia była zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. Trener Jacek Paszulewicz na przedmeczowej konferencji prasowej podkreślał jednak, że mecze z drużynami broniącymi się przed spadkiem zawsze są pełne walki i mało w nich pięknej gry. Tak też było w sobotę. Przeszkadzała też pogoda - padał ulewny deszcz, do tego wiał porywisty wiatr.

Grudziądzanie chcieli szybko objąć prowadzenie, by nieco uspokoić grę. W 27. minucie Karol Angielski dobrze opanował piłkę w polu karnym i efektownym strzałem piętą pokonał golkipera gości. Gracze Olimpii po zdobytej bramce cofnęli się i dali rozgrywać piłkę przyjezdnym. Ci nie radzili sobie jednak z obroną "biało-zielonych" i stwarzali niewiele sytuacji.

W drugiej części spotkania Olimpia grała nieco wyżej, ale nadal niewiele było szans z obu stron. Grudziądzanie próbowali głównie strzałów z dystansu, które nie należały jednak do najlepszych. W 75. minucie Jakub Łukowski oddał dobry strzał z rzutu wolnego i zaskoczył bramkarza MKS-u. Do końca spotkania niewiele się już działo, ale to Olimpia cieszy się z trzech punktów zdobytych w trudnych warunkach.