Olimpia zremisowała z Bałtykiem Gdynia w pierwszym zimowym sparingu

Tomasz Warsiński/olimpiagrudziadz.com
Grudziądzanie rozegrali pierwszy mecz kontrolny podczas zimowej przerwy. Zremisowali z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia 1:1. Bramkę zdobył Volodymyr Koval.

"Biało-zieloni" w środę wyjechali do Władysławowa, gdzie przez tydzień będą szlifowali formę. Sztab szkoleniowy zaplanował na ten czas dwa mecze kontrolne. Pierwszy z nich odbył się w sobotę. Grudziądzanie mierzyli się z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia.

Jak zwykle, w sparingu szansę dostała cała kadra Olimpii. Podopieczni Dariusza Kubickiego przez sporą część meczu musieli gonić wynik, po tym jak w 19. minucie bramkę strzelił Adam Duda. Remis zapewnił gol zdobyty w 75. minucie przez Volodymyra Kovala.

Bałtyk Gdynia 1:1 Olimpia Grudziądz
19' Adam Duda
75' Volodymyr Koval

Olimpia: Wojciech Małecki (30 Wojciech Muzyk, 60 Patryk Królczyk) - Adrian Bielawski, Miha Goropevšek (46 Matic Žitko), Tomasz Wełna (46 Grzegorz Kochalski), Adrian Klimczak (46 Marcin Poręba) - Robert Janicki (46 Konrad Handzlik), Hubert Adamczyk, Eusébio Bancessi (46 Damian Michalik), Robert Candrea (46 Ville Salmikivi), Mateusz Klichowicz (46 Marcin Kaczmarek) - Matej Podlogar (46 Volodymyr Koval).

Bałtyk: Marcin Matysiak (46 Marek Szulc) - Mateusz Kołodziejski (46 Cezary Gołubiński), Przemysław Kostuch, Przemysław Szur (46 Jakub Golc), Patryk Regulski (46 Arkadiusz Korpalski) - zawodnik testowany (46 Michał Marczak), Łukasz Duszkiewicz (46 Maksym Demiańczuk), Juliusz Letniowski (46 Dominik Klecha), Przemysław Czerwiński (46 Rafał Malanowski), Mateusz Kuzimski (46 Kewin Wesołowski) - Adam Duda (46 Szymon Rychłowski)