Opinie piłkarzy i trenerów po meczu Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz (3:1)

Marcin Płuska, trener Olimpii Grudziądz (na zdjęciu), po derbowym zwycięstwie: - Mamy solidną grupę, wszyscy jesteśmy razem. To też pokazuje boisko: każdy wchodzi i robi wszystko najlepiej, jak potrafi, pracując na końcowy sukces. Łukasz Szalkowski
Olimpia Grudziądz wygrała derby z Zawiszą Bydgoszcz 3:1 i utrzymała fotel lidera 2 grupy III ligi. Co po meczu mieli do powiedzenia trenerzy obu drużyn, a także zawodnicy Olimpii: Hubert Antkowiak i Jakub Bojas?

od 16 lat

Mecz na początku lepiej układał się dla Zawiszy. Bydgoszczanie zdobyli gola już w 8. minucie i grało im się łatwiej. Piłkarze Olimpii długo nie potrafili przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną defensywę gości. Udało się to dopiero w ostatnich minutach pierwszej części gry. - W pierwszą połowę nie weszliśmy zbyt dobrze. Szybko straciliśmy bramkę, można powiedzieć że dość kuriozalną, bo popełniliśmy dwa niewymuszone błędy - komentuje Marcin Płuska, trener Olimpii. - Na początku przegrywaliśmy pojedynki o drugą piłkę, tu był taki mankament i były problemy, żeby stworzyć jakąś sytuację. Im dalej w mecz, tym tych sytuacji zaczęliśmy tworzyć więcej. Parę razy zdołaliśmy się przedrzeć i zagrozić bramce Zawiszy. Bardzo ważna bramka na końcu pierwszej połowie, która też na pewno nas uskrzydliła.

- Uważam, że zaskoczyliśmy Olimpię swoją postawą. Nie zasługiwaliśmy w pierwszej połowie, żeby ten mecz remisować. Uważam, że byliśmy lepsi w wielu fragmentach i powinniśmy prowadzić - przyznał Piotr Kołc, szkoleniowiec Zawiszy. - Tu wyszło nasze niedoświadczenie. Mamy aut w 43 minucie, gramy go w tył, później też dwa momenty, gdzie mogliśmy się lepiej zachować i tracimy bramkę do szatni. To trochę na pewno miało wpływ na postawę zawodników jednych i drugich. Jednych podbudowało, drugich wręcz odwrotnie.

W drugiej połowie Olimpia rzeczywiście grała zupełnie inaczej. Efektem była szybko zdobyta bramka na 2:1. - W przerwie staraliśmy się kontrolować emocje, wyłączyć się z tego meczu derbowego i skupić się tylko i wyłącznie na drużynie. To poskutkowało - podkreśla trener Olimpii. - Zaczęliśmy grać szybciej, konsekwentnie, budować te ataki w określony sposób. Bramka na 2:1 pozwoliła nam odetchnąć.

od 16 lat

- Źle zaczęliśmy drugą połowę. Olimpia strzelała bramki z pół sytuacji, a my musieliśmy się napracować. To pokazuje doświadczenie Olimpii. Dlatego też ta drużyna jest na takim miejscu, na jakim jest. Ja mimo wszystko z postawy swojej drużyny jestem zadowolony. Uważam, że jeśli będziemy funkcjonować w ten sposób, to będziemy punktować - mówił trener Piotr Kołc.

Zawisza dodatkowo przez ostatnich kilkanaście minut musiał radzić sobie w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę zobaczył bowiem Piotr Okuniewicz. Olimpia dobrze wykorzystała przewagę, "przycisnęła" rywala i stworzyła sobie kilka bardzo groźnych sytuacji, z których wykorzystała jedną. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.