Wybitnym zawodnikom, trenerom i działaczom - nagrody finansowe, a rokującej młodzieży - stypendia wręczał Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.
Najwyższe nagrody otrzymali sportowcy, którzy w ubiegłym odnieśli największe sukcesy.
Wśród nich jest Marta Wieliczko, która zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w wioślarskiej czwórce podwójnej. Dla niej nagroda wyniosła 20 tys. zł.
Mateusz Wilangowski, który na IO w Tokio zajął w wioślarskiej czwórce bez sternika VII miejsce otrzymał 11 tys. zł.
Skromniejsze nagrody otrzymali zawodnicy z mniejszymi osiągnięciami oraz trenerzy i działacze.
Nagrody i stypendia otrzymali m.in. kolarze, lekkoatleci, sportowcy niepełnosprawni, zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Sportowego, pływacy i żeglarze, także zawodnicy mieszkający w Grudziądzu, ale trenujący w innych miastach.
– Cieszę się, że mamy tak dużo sportowców, przedstawicieli różnych klubów i dyscyplin, którzy godnie reprezentują Miasto na arenie krajowej oraz międzynarodowej – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Gratuluję osiągniętych w minionym roku wyników i życzę powodzenia w dalszym rozwoju sportowych karier.
Zdjęcia ze sportowej gali w Grudziądzu zobacz w galerii:
Nagrody Klub Wioślarski „Wisła”
- Marta Wieliczko - II miejsce na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 w wioślarskiej czwórce podwójnej
- Jakub Urban - trener reprezentacji Polski wioślarskiej czwórki podwójnej
- Mateusz Wilangowski - VII miejsce na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 w wioślarskiej czwórce bez sternika
- Stypendia Klub Wioślarski „Wisła”:
- Olga Szachmytowska I miejsce na Mistrzostwach Polski w wioślarstwie
- Jakub Predel II miejsce na Mistrzostwach Polski w wioślarstwie
- Mikołaj Brzostowski III miejsce na Mistrzostwach Polski w wioślarstwie
- Weronika Jabłońska III miejsce na Mistrzostwach Polski w wioślarstwie
- Julia Klucznik III miejsce na Mistrzostwach Polski w wioślarstwie
- Kamil Malinowski III miejsce na Mistrzostwach Polski w wioślarstwie
- Nagrodzeni trenerzy Klub Wioślarski „Wisła”:
- Krzysztof Zieliński
- Paweł Szarszewski
- Nagrodzony działacz
- Henryk Wichrowski
Autonomiczna-Ludowa Kolarska Sekcja „Stal”
- Stypendia:
- Krzysztof Maksel - VIII miejsce na IO Tokio 2020 w kolarstwie torowym - sprint drużynowy
- Urszula Łoś - VII miejsce IO Tokio 2020 w kolarstwie torowym – sprint drużynowy
- Mateusz Rudyk - VIII miejsce IO Tokio 2020 w kolarstwie torowym – sprint drużynowy
- Radosław Laskowski - III miejsce na MŚJ w kolarstwie torowym – sprint drużynowy
- Maja Tracka - III miejsce na MŚ w kolarstwie torowym - wyścig drużynowy
- Rafał Sarnecki - VI miejsce na MŚ w kolarstwie torowym - sprint drużynowy
- Nagroda:
- Wiktoria Milda - III miejsce na MŚJ w kolarstwie torowym - wyścig drużynowy
- Stypendia:
- Sebastian Hinz - I miejsce na MPw kolarstwie
- Wiktor Kurek - I miejsce na MPw kolarstwie
- Jakub Mielewski - I miejsce na MPw kolarstwie
- Igor Pietrzak - I miejsce na MP w kolarstwie
- Gracjan Dąbrowski - II miejsce na MPw kolarstwie
- Tomasz Dobrzyński - II miejsce na MPw kolarstwie
- Kamil Zieliński - II miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie
- Kacper Hinz - III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie
- Zuzanna Chylińska - I miejsce na MP w kolarstwie
- Daria Dębicka - I miejsce na MP w kolarstwie
- Agata Groszewska - I miejsce na MP w kolarstwie
- Oliwia Kępczyńska - I miejsce na MP w kolarstwie
- Daria Ostrycharz - I miejsce na MP w kolarstwie
- Małgorzata Pyszora - I miejsce na MP w kolarstwie
- Eliza Rabażyńska - I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie
- Urszula Sipko - II miejsce na MPw kolarstwie
- Julia Zdunek - II miejsce na MPw kolarstwie
- Natalia Głowacka - I miejsce na MPw kolarstwie
- Aleksander Kasprowicz - I miejsce na MPw kolarstwie
- Michalina Rzeszot - I miejsce na MP w kolarstwie
- Igor Włodarczyk - I miejsce na MPw kolarstwie
- Nikola Jankowska - I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie
- Natalia Walecka - I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie
- Kacper Jabłoński - III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie
- Damian Kwiatkowski - III miejsce na MP w kolarstwie
- Nagrody:
- Karolina Urban - I miejsce na MP w kolarstwie
- Julia Włodarczyk - I miejsce na MP w kolarstwie
- Maciej Fąk - I miejsce na MP w kolarstwie
- Adam Janeczek - I miejsce na MP w kolarstwie
- Cezary Łączkowski - I miejsce na MP w kolarstwie
- Przemysław Deręgowski - II miejsce na MP w kolarstwie
- Kamil Kuczyński -II miejsce na MP w kolarstwie
- Michał Rząca - II miejsce na MP w kolarstwie
- Marek Skórski - II miejsce na MP w kolarstwie
- Nagrodzeni trenerzy ALKS "Stal":
- Ireneusz Sieczkowski, Adrian Kurek, Wiesław Młodziankiewicz, Rafał Osiak, Artur Pajer, Adam Sieczkowski
- Nagrodzony działacz : Dawid Kaniecki
Grudziądzki Klub Sportowy „Olimpia”
- Stypendia:
- Kacper Arendt - II miejsce na MP w lekkoatletyce
- Damian Donakowski - II miejsce na MP w lekkoatletyce
- Cezar Sidya - III miejsce na MP w lekkoatletyce
- Nagrodzeni trenerzy:
- Jarosław Czubaszek
- Michał Dejewski
- Ryszard Kański
- Wyróżnieni trenerzy:
- Zbigniew Szymczyk
- Janusz Przybył
- Wyróżnieni działacze:
- Marcin Jędrak
- Piotr Krause
- Marek Matczyński
- Piotr Śleboda
Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka
- Stypendia:
- Klaudia Maliszewska - V miejsce na Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020 w pchnięciu kulą
- Natalia Jasińska - II miejsce na Mistrzostwach Europy w rzucie dyskiem
- Agata Krzywdzińska - IV miejsce na Mistrzostwach Europy w biegu na 400 m
- Sebastian Ordański I miejsce na MP w podnoszeniu ciężarów
- Przemysław Staniszewski I miejsce na MP w podnoszeniu ciężarów
- Hubert Szuba II miejsce na MP w lekkoatletyce
- Kamil Gniadek III miejsce na MP w lekkoatletyce
- Mateusz Paruszewski III miejsce na MP w podnoszeniu ciężarów
- Monika Majewska I miejsce na MP w podnoszeniu ciężarów
- Patryk Markuszewski I miejsce na MP w podnoszeniu ciężarów
- Karol Mokwa II miejsce na MP w podnoszeniu ciężarów
- Nagrodzona trenerka: Grażyna Chochliuk
Międzyszkolny Klub Sportowy
- I miejsce na Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej w kategorii juniorów
- Stypendia:
- Paweł Dombrowski
- Mariusz Sobótka
- Filip Jankowski
- Kacper Tarsalewski
- Rafał Kozikowski
- Szymon Trzaskowski
- Oskar Pławiński
- Aleksander Zelek
- Nikodem Rozwadowski
- Udział w rozgrywkach szczebla centralnego w grach zespołowych w piłce ręcznej
- Nagrody:
- Sebastian Rumniak, Dawid Lemanowicz, Paweł Kruszewski, Adrian Skóra, Mateusz Knopik
- Michał Bartecki, Paweł Malinski, Jakub Bieniek, Marcin Miedziński, Maksymilian Chyła, Mateusz Orłowski, Adam Kruszewski, Artur Sadowski, Kamil Mokrzki, Dawid Wodziński, Szymon Ludwiczak, Maciej Ziółkowski.
- Nagrodzony trener: Sylwester Ziółkowski
Grudziądzki Klub Pływacki „Orka”
- Stypendium: Waleria Bubnowicz - I miejsce na Mistrzostwach Polski w pływaniu
- Nagrodzony działacz: Damian Zbrzeźny
Towarzystwo Sportowe „Koset”
- Stypendium: Jakub Krzemiński - I miejsce na Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej
Autonomiczna Sekcja Tenisa Stołowego „Olimpia”-„Unia”
- Stypendium: Jan Zandecki - III miejsce na MP w tenisie stołowym
Klub Sportowo-Turystyczny „Elektryk”
- Stypendia:
- Weronika Folmer - I miejsce na MP w żeglarstwie
- Kacper Klucznik I miejsce na MP w żeglarstwie
- Paulina Piotrowska III miejsce na MPw żeglarstwie
- Nagrodzony trener: Włodzimierz Folmer
Poland Top Team Grudziądz
- Nagrody:
- Ilman Didaev - I miejsce na Mistrzostwach Europy w brazylijskim jiu-jitsu
- Usman Didaev - I miejsce na Mistrzostwach Europy w brazylijskim jiu-jitsu
- Zhakhar Didaev - II miejsce na Mistrzostwach Europy w brazylijskim jiu-jitsu
- Islam Didaev - III miejsce na Mistrzostwach Europy w brazylijskim jiu-jitsu
Sportowa Politechnika Gdańsk – Basketstal MG13 Grudziądz
Udział w rozgrywkach szczebla centralnego w grach zespołowych w piłce koszykowej
- Nagrody:
- Nadia Bierzyńska, Magdalena Nowakowska, Lena Felczak, Joanna Pryc, Natasza Jankowska, Laura Strojna, Aleksandra Kutnik, Laura Wieczorek, Marta Łuszczewska, Daria Winnicka
- Nagrodzony trener: Marcin Gralak
Sportowcy zamieszkali w Grudziądzu
- Stypendium: Marcel Montrymowicz - V miejsce na Mistrzostwach Europy w żeglarstwie
Sportowcy zamieszkali w Grudziądzu - zawodnicy innych klubów
- Nagrody:
- Marta Mańkowska - II miejsce na MP w zapasach
- Bartosz Grzona - I miejsce na MPw piłce siatkowej
- Igor Hawełko - III miejsce na MPw lekkoatletyce
- Oliwia Rusoń - I miejsce na MPw trójboju siłowym
- Stypendia:
- Julia Osiewicz I miejsce na MPw piłce siatkowej
- Tomasz Polewka I miejsce na MP w pływaniu
Zdjęcia ze sportowej gali w Grudziądzu zobacz w galerii:
Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?