Podbeskidzie Bielsko-Biała - Olimpia Grudziądz [relacja live]

Łukasz Szalkowski
W środę grudziądzanie jadą do Bielska-Białej, by rozegrać zaległy mecz 7. kolejki. Początek spotkania o godz. 19.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 Olimpia Grudziądz
32' Paweł Tomczyk
67' Łukasz Sierpina
84' Valērijs Šabala

Podbeskidzie: Wojciech Fabisiak, Paweł Moskwik, Mariusz Malec, Kamil Wiktorski, Bartosz Jaroch, Łukasz Sierpina, Adrian Rakowski, Łukasz Hanzel, Dimitar Iliev (68' Valērijs Šabala), Szymon Sobczak (77' Miłosz Kozak), Paweł Tomczyk (85' Tomasz Podgórski)
Rezerwowi: Rafał Leszczyński, Mariusz Magiera, Marcin Sierczyński, Kacper Kostorz, Tomasz Podgórski, Miłosz Kozak, Valērijs Šabala

Olimpia: Wojciech Małecki, Michael Olczyk, Miha Goropevšek, Tomasz Wełna, Marcin Woźniak, Damian Michalik, Mateusz Klichowicz (46' Marcin Kaczmarek), Konrad Handzlik (68' Hubert Adamczyk), Daniel Feruga, Eusebio Bancessi, Volodymyr Koval (46' Nildo)
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Matic Žitko, Damian Ciechanowski, Hubert Adamczyk, Marcin Poręba, Marcin Kaczmarek, Nildo

90'+2 Koniec meczu
90' Sędzia doliczył dwie minuty
86' Grudziądzanie są już zrezygnowani i dają rozgrywać piłkę gospodarzom
85' Podgórski za Tomczyka
84' Sabala przymierzył z 25 metrów i zdobył piękną bramkę
81' Kontuzja skrzydłowego Olimpii jest na tyle poważna, że raczej nie wróci już na boisko. Olimpia będzie zmuszona do grania w osłabieniu, bo Jacek Paszulewicz wykorzystał już limit zmian
78 Ucierpiał Kaczmarek. Wygląda to na kontuzję barku
77' Kozak za Sobczaka
75' Tomczyk najpierw minął jednego z grudziądzan, potem zwodem "położył" drugiego i oddał strzał, który w ostatniej chwili zablokował trzeci z "biało-zielonych"
70' Eusebio minął dwóch rywali, oddał strzał, ale prosto w Fabisiaka
68' Zmiany w obu zespołach. Za Ilieva wchodzi Sabala, a za Handzlika - Adamczyk
67' Iliev uderzył z ostrego kąta, Małecki wybił piłkę, do której dopadł Sierpina i wpakował ją do siatki
66' Rzut wolny dla gospodarzy, dośrodkował Sierpina, najwyżej wyskoczył Wiktorski, którego strzał z trudem wybronił Małecki
63' Świetną okazję miał Nildo! Był z piłką na piątym metrze, mając przed sobą tylko golkipera gospodarzy, ale w ostatniej chwili futbolówkę wybił Moskwik
60' Sierpina atakował skrzydłem, zszedł do środka i huknął na bramkę Fabisiaka, który nie dał się już pokonać
57' Żółta kartka dla Wełny
56' Nildo oddał strzał głową, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki! "Biało-zieloni" są bliscy wyrównania
55' Kaczmarek z dystansu, ale wprost w ręce bramkarza
52' Grudziądzanie zdecydowanie prowadzą grę, spychając gospodarzy do obrony
50' Feruga dograł w pole karne, ale piłkę złapał Fabisiak
48' Od początku mocno naciskają grudziądzanie, chcąc szybko wyrównać
46' Druga zmiana w drużynie Olimpii. Kovala zmienia Nildo
46' Kaczmarek za Klichowicza
46' Rozpoczyna się druga połowa spotkania

45'+1 Koniec pierwszej części meczu
45' Sędzia doliczył minutę do podstawowego czasu gry
43' Zółta kartka dla Klichowicza
40' Tomczyk wpadł w pole karne, dograł do Ilieva, który szukał sobie miejsca do oddania strzału. Ostatecznie wycofał futbolówkę do Jarocha, który oddał mocny strzał. Futbolówkę zablokował Woźniak i będzie rzut rożny dla gospodarzy
39' Feruga dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłkę przejęli bielszczanie
38' Akcja grudziądzan i rzut rożny
36' Sierpina ukarany żółtym kartonikiem
32' Szybka kontra gospodarzy, Sierpina zagrał Tomczykowi, który wykończył akcję
29' Napastnik Olimpii wrócił na boisko
28' Uraz Kovala. Potrzebna jest pomoc medyczna
25' Iliev uderzał z linii pola karnego - niecelnie
23' Iliev stracił piłkę w środku pola, futbolówka trafiła do Michalika, który chciał zaskoczyć Fabisiaka strzałem z dystansu. Bramkarz Podbeskidzia był jednak czujny
20' Sierpina walczył na skrzydle z obrońcą Olimpii. Będzie rzut z autu dla gospodarzy
18' Grudziądzanie wybili piłkę po rzucie rożnym, ruszyli z kontrą, którą przerwał Moskwik
17' Gospodarze wymieniali piłkę, w pole karne Olimpii wszedł Mariusz Malec i wywalczył rzut rożny
13' Bielszczanie mają rzut wolny
10' Po raz kolejny świetna akcja Eusebio. Minął dwóch rywali, oddał strzał, który z trudem wybił Fabisiak
7' Kontratak gospodarzy, Sobczak w pełnym biegu oddał strzał, jednak piłkę bez problemu chwycił Małecki
6' Dobra akcja Bancessiego, krótka wymiana piłek, ale ostatnie dogranie piętką nie trafiło do adresata
5' Olimpia atakuje, wyrzut z autu i piłka do Handzlika, który jednak sfaulował Hanzela
3' Iliev w polu karnym odegrał Sobczakowi, który oddał strzał, ale piłka została zablokowana przez grudziądzan
2' Bancessi popędził skrzydłem, dograł w pole karne, ale nie było tam żadnego z jego kolegów
1' Początek spotkania

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani