Pogoń Siedlce - Olimpia Grudziądz [zapis relacji na żywo]

pomorska.pl/Piotr Bilski
W środę Pogoń Siedlce rozegra zaległe spotkanie na własnym boisku z Olimpią Grudziądz. Obie drużyny mają taki sam dorobek punktowy, a ścisk w górnej połowie tabeli nie pozwala na stratę punktów. Początek o godz. 18.30.

Pogoń Siedlce 1:4 Olimpia Grudziądz
3' Jakub Łukowski
5' Jakub Łukowski
30' Karol Angielski
34' Karol Angielski
63' Eusebio Bancessi

90'+4 Koniec spotkania! Olimpia pewnie pokonała siedlczan na ich własnym boisku!
90'+2 Smoliński strzelał z dystansu, ale daleko od bramki
90' Mecz potrwa trzy minuty dłużej
90' Gospodarze mają rzut rożny
87' Mroziński ukarany żółtą kartką
87' Kasperkiewicz ubiegł Świerblewskiego w walce o piłkę
83' Ostatnia zmiana w ekipie z Grudziądza. Feruga opuszcza murawę, zastąpi go Zitko
81' Tomasiewicz oddał strzał w środek bramki Wrąbla. Golkiper Olimpii bez problemu wybronił piłkę
76' Bancessi jest dziś bardzo aktywny. To od niego rozpoczęła się akcja, po której strzał oddał Żytko. Piłkę wybronił jednak Wrąbel. Świerblewski dobijał, ale bardzo niecelnie
74' Gospodarze wykorzystują ostatnią zmianę. Świerblewski za Wrzesińskiego
72' Druga zmiana w Olimpii. Jasiński za Michalika
70' Strzał Smolińskiego zza pola karnego. Misztal pewnie chwycił piłkę
68' Pogoń wyraźnie przycisnęła Olimpię, ale jest już chyba za poźno na odwrócenie losów spotkania
67' Smoliński zmienia Kurowskiego
66' Wrzesiński dograł w kierunku Janickiego, ale ten nie zdołał przyjąć piłki
64' Bancessi świetnie dograł Zjawińskiemu, który oddał mocny strzał, ale kolejną genialną interwencją popisał się Wrąbel
63' Janicki wrzucił piłkę z rzutu rożnego, celnie główkował Bancessi, pakując piłkę do siatki Wrąbla
62' Rzut rożny dla Pogonii
60' Druga zmiana w szeregach Pogoni. Janicki zastąpił Burkhardta
58' Grudziądzanie nie marnują sił, grają spokojnie w obronie, czekając na kontrataki. Siedlczanie grają wysoko, ale nie mają nic do stracenia
56' Pogoń gra bardzo chaotycznie i popełnia wiele błędów. Siedlczanie chcieliby już chyba zakończyć ten mecz
54' Błąd Chyły pod własną bramką, do piłki dopadł Banasiak, ale przestrzelił
53' Indywidualna akcja Bancessiego, ale strzał minął poprzeczkę
52' Żółta kartka dla Woźniaka!
49' Mogło być 5:0! Angielski w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Misztala. Do piłki dopadł jeszcze Banasiak, oddał celny strzał, ale z linii bramkowej futbolówkę wybił Jędrych
48' Łukowski prowadził piłkę, szukał miejsca od oddania strzału, ale piłkarze Pogoni zabrali mu futbolówkę
47' Siedlczanie wyprowadzili kontratak, ale Wrzesiński pogubił się w dryblingu
46' Początek drugiej połowy spotkania
46' Bajdur schodzi z boiska, zastąpi go Eusebio Bancessi

45' Koniec pierwszej części spotkania
45' Łukowski mógł podwyższyć prowadzenie. Piłka minimalnie minęła słupek bramki bronionej przez Misztala
44' Jeden z siedlczan zagrał piłkę do Misztala na pograniczu błędu. Angielski był bardzo bliski przechwycenia podania
42' Burkhardt dograł w pole karne z rzutu wolnego, Zjawiński zdołał uderzyć głową, ale piłka minęła bramkę Wrąbla
41' Siedlczanie mają kolejny rzut wolny, tym razem w okolicach 30-35 metra
38' Bajdur świetnie uderzył z rzutu wolnego, ale fantastycznie broni Wrąbel!
38' Michalik zagrywa piłkę ręką. Pogon ma szansę z rzutu wolnego
38' Zjawiński chciał po raz kolejny zaskoczyć Wrąbla sprzed pola karnego, ale golkiper Olimpii znowu wybija piłkę
37' Żółta kartka dla Łukowskiego
34' Pogoń na kolanach! Feruga świetnie dograł Angielskiemu, który w sytuacji sam na sam z Misztalem wpakował piłkę do siatki!
31' Zjawiński chciał szybko odpowiedzieć na gola Olimpii, ale piłkę dobrze wybronił Wrąbel
30' Karol Angielski podwyższa prowadzenie! Piłka po strzale zza pola karnego ląduje w siatce Pogoni!
28' Olimpia znowu zaczęła przeważać
26' Bajdur uderzał z dystansu, ale niecelnie
25' Piłkarze obu drużyn nie oszczędzają swoich kości, gra często przerywana jest faulami, ale sędzia na razie nie zdecydował się na ukaranie nikogo żółtym kartonikiem
24' Pogoń powoli dochodzi do głosu, coraz częściej jest na połowie Olimpii, ale na razie nic z tego nie wynika
22' Tomasiewicz uderzał sprzed pola karnego, ale dobrze interweniował Wrąbel, wybijając piłkę poza linię końcową. Rzut rożny dla siedlczan
20' Feruga faulowany przez Chyłę podczas starcia w powietrzu. Rzut wolny dla grudziądzan
19' Olimpia gra spokojnie, większość akcji rozgrywana jest w środku pola
17' Piłka po rzucie rożnym wrzucona w pole karne Olimpii. Klemenz oddala zagrożenie, wybijając piłkę daleko od własnej bramki
17' Burkhardt strzelał sprzed pola karnego, ale piłka odbiła się od jednego z graczy Olimpii. Rzut rożny dla gospodarzy
15' Bajdur upadł w polu karnym, ale sędzia nie wskazał na "wapno". Jego zdaniem faulu nie było
14' Pogoń wydaje się oszołomiona po dwóch szybkich ciosach
12' Wrąbel przy piłce, naciskał go Wrzesiński, ale nie zmusił golkipera Olimpii do błędu
11' Olimpia fantastycznie rozpoczęła spotkanie. Siedlczanie zdołają powalczyć o orzystny wynik?
9' Faul Kurowskiego w środku pola
9' Centra Banasiaka z rzutu wolnego, Woźniak był bliski przecięcia dogrania, ale zabrakło centymetrów
7' Jędrych fauluje Ferugę przy linii bocznej
5' Co za początek Łukowskiego! Uderzył sprzed pola karnego i znowu pokonał Misztala!
5' Faul w środku pola, Michalik długo wracał do siebie po upadku na murawę
3' Gooooooool! Łukowski z rzutu wolnego trafił w samo okieno bramki Misztala. Co za gol młodego zawodnika "biało-zielonych"!
3' Olimpia ma rzut wolny. Wykona go Jakub Łukowski
1' Długa pilka w kierunku Wrzesińskiego, ale nie zdołał przyjąć piłki
1' Początek spotkania

Pogoń Siedlce: Rafal Misztal - Tomasz Lewandowski, Arkadiusz Jędrych, Daniel Chyła, Dariusz Zjawiński, Grzegorz Tomasiewicz, Michał Bajdur (46' Eusebio Bancessi), Mateusz Żytko, Marcin Burkhardt (60' Robert Janicki), Piotr Mroziński, Konrad Wrzesiński (74' Damian Świerblewski).
Rezerwowi: Przemysław Frąckowiak, Marcin Paczkowski, Łukasz Wójcik, Eusebio Bancessi, Piotr Krawczyk, Robert Janicki, Damian Świerblewski.

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel - Lukas Klemenz, Adam Banasiak, Kamil Kurowski (67' Marcin Smoliński), Karol Angielski, Daniel Feruga (83' Matic Zitko), Damian Ciechanowski, Marcin Woźniak, Arkadiusz Kasperkiewicz, Jakub Łukowski, Damian Michalik (72' Radosław Jasiński).
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Damian Warchoł, Marcin Smoliński, Michał Wawryszczuk, Matic Zitko, Radosław Jasiński, Miłosz Waszczuk.