Pogrom! Olimpia Grudziądz wygrała ze Skrą Częstochowa

Łukasz Szalkowski/archiwum
Olimpia rozgromiła Skrę Częstochowa aż 4:0. Dwa gole strzelił Mateusz Marzec, a po jednym - Marcin Kaczmarek i Przemysław Kita.

Grudziądzanie przystąpili do meczu bez kontuzjowanych Aghwana Papikjana i Roberta Hirsza. To nie przeszkodziło jednak w szybkim strzeleniu gola. Już w 11. minucie Marcin Kaczmarek przejął piłkę i strzałem z dystansu nie dał szans bramkarzowi gości. Później gra była spokojna, Olimpia czekała na to, co zrobią goście.

Pokaż siły ofensywnej gospodarze pokazali w drugiej części meczu. Tuż po przerwie po ciekawej akcji bramkę strzelił Mateusz Marzec, by pięć minut później strzelić po raz drugi, tym razem z dystansu. W 60. minucie rywali dobił Przemysław Kita, poprawiając po strzale Konrada Handzlika, który uderzył w słupek.

Grudziądzanie na razie objęli pozycję lidera, jednak nie zostały rozegrane jeszcze wszystkie mecze tej kolejki.

Olimpia Grudziądz - Skra Częstochowa 4:0 (1:0)
Marcin Kaczmarek (11), Mateusz Marzec (47, 52) Przemysław Kita (59)

Olimpia: Muzyk - Bielawski, Witasik, Nakrošius (75. Śmietanko), Wełna - Kaczmarek, Kamiński (56. Handzlik), Marzec (86. Skibicki), Ziętarski, Wawszczyk - Kita (66. Gabor).

Skra: Krzczuk - Olejnik (70. Woldan), Mastalerz (78. Buławski), Błaszkiewicz, Obuchowski - Napora, Kowalczyk (68. Niedbała), Zalewski, Nocoń, Kieca - Nowak (59. Siwek).

żółte kartki: Wawszczyk, Bielawski - Siwek.