Ponad 600 kolarzy wystartowało w Mazovia MTB Marathon w Grudziądzu [zdjęcia, wideo]

Takiej imprezy jeszcze w Grudziądzu nie było! Miłośnicy rowerowych wypraw w trudnych warunkach mieli pole do popisu. W imprezie wystartowało łącznie ponad 660 osób.

Mazovia MTB Marathon to cykl zawodów dla miłośników kolarstwa górskiego, a dokładniej jego dyscypliny - maratonu MTB. Imprezy odbywają się w wielu miastach w całym kraju. Tym razem, po raz pierwszy, zawody zawitały do Grudziądza.

W dzisiejszej imprezie wystartowało 663 zawodników, w tym prawie 100 kobiet. Zawodnicy startowali w czterech kategoriach, które różniły się długością i poziomem trudności trasy.

Na dystansie Giga, który liczył 87 km, zwyciężył Łukasz Góralewski z czasem 03:09:58. Za nim uplasowali się Rafał Szturo i Michał Wyżlic. Wśród kobiet na tym dystansie najlepsza była Małgorzata Lutecka z czasem 04:08:25.

Zwycięzcą na dystansie Mega został Bartek Borowicz, który 52 km pokonał z czasem 01:51:08. Drugie miejsce zajął Mariusz Kowalkowski z czasem, a trzecie Łukasz Gukiewicz. Klasyfikację kobiecą wygrała Urszula Luboińska z czasem 02:05:48 przed Marzena Janczarską i Anną Ostrowską.

Na dystansie Fit zwyciężył Bartosz Turoń, który 28 km przejechał z czasem 01:07:22. Tuż za nim wjechał Maciej Mycielski i Artur Sienkiewicz. Wśród kobiet najlepsza była Magdalena Kuszmider z czasem 01:15:23. Drugi stopień podium padł łupem Ewy Kubiak a trzeci - Katarzyny Gregorowicz.

Na dystansie Hobby zwyciężył Mateusz Konwiński, który 10 km pokonał z czasem 00:25:57. Za nim uplasował się Jakub Ciepłucha i Jakub Tomaszewski. Wśród kobiet najszybsza była Weronika Jankowska z czasem 00:27:05, za którą na metę kolejno wjechały: Weronika Siedziewska i Martyna Dykalska.