Poradnik seniora Cedent

Materiał informacyjny - PRACOWNIA PROTETYCZNA "CEDENT" Leszek Czaczkowski

Witamy serdecznie czytelników portalu. Z jego pomocą chcielibyśmy przybliżyć Państwu informacje na temat działalności i usług Pracowni protetycznej Cedent. Firma działa na grudziądzkim rynku od 30 lat, z każdym rokiem poszerzając zakres swoich usług.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz uzupełnień protetycznych. Począwszy od tych ruchomych, czyli protez całkowitych, bądź częściowych wykonanych z różnych materiałów w zależności od potrzeb pacjenta. Uzupełnieniami ruchomymi nazywamy prace protetyczne opierające się na śluzówce lub na koronowych częściach zębów. Wykonuje się je najczęściej w sytuacjach, w których braki zębów są zbyt rozległe co uniemożliwia wykonanie funkcjonalnego uzupełnienia stałego, lub przy innych przeciwwskazaniach jak np. paradontoza. Ostatnimi czasy co raz większą popularnością cieszą się uzupełnienia elastyczne które pozwalają pacjentom na większy komfort użytkowania protez. W niektórych przypadkach wskazane jest np. wykonanie tak zwanych prac kombinowanych, które łączą się z uzupełnieniami stałymi, czyli koronami. Pozwalają one na umocowanie protezy w sposób całkowicie niewidoczny.

Innym rodzajem uzupełnień, które wykonujemy w naszej pracowni, są uzupełnienia stałe, czyli korony, wkłady koronowo-korzeniowe i mosty. Korona protetyczna jest to stałe uzupełnienie stomatologiczne, odtwarzające braki jakościowe korony zęba, korygujące jego kształt i barwę, przy czym doskonale poprawia estetykę uśmiechu. Wykonujemy korony porcelanowe na podbudowie metalowej - odlewanej tradycyjnie lub wykonanej w technologii CAD/CAM (frezowane lub w technice SLM). Obie metody gwarantują zdecydowanie lepszą frykcję i dokładność wykonania uzupełnienia. Oprócz koron na podbudowie ze stopów chromo-kobaltowych wykonujemy również korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu, który charakteryzuje się wysoką biokompatybilnością oraz fantastyczną estetyką. Dodatkową zaletą tlenku cyrkonu jest to, iż nie odnotowuje się negatywnych reakcji organizmu na kontakt z tym materiałem. Do uzupełnień stałych należy zaliczyć również wkłady koronowo-korzeniowe, które służą do odbudowania zniszczonej korony w oparciu o zachowany korzeń i w zależności od potrzeby, mogą stanowić one filar dla korony ceramicznej lub np. pełnić funkcję zatrzasku służącego do utrzymania na miejscu protezy. Ponadto stałymi uzupełnieniami są również prace wykonywane na implantach.

Staramy się aby wachlarz naszych usług był szeroki, ponieważ protetyka to nie tylko protezy. Wykonujemy również szyny relaksacyjne i szyny wybielające. Szyny relaksacyjne pomagają Pacjentom borykającym się z problemem bruksizmu, który charakteryzuje się zgrzytaniem zębami lub szczękościskiem (dolegliwości te pojawiają się głównie nocą). Z kolei szyny wybielające służą poprawie estetyki korony zęba poprzez jej wybielenie.

Firma Cedent obecnie to nie tylko protetyka. Jesteśmy podmiotem leczniczym i pomoc z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, stomatologii estetycznej lub implantologii zapewnia współpracujący z nami Stomatolog. Zachęcam Państwa do zapoznania się z naszą ofertą poprzez adres www.cedentgrudziadz.eu lub telefonicznie pod nr 56 643 08 14.

Dodaj ogłoszenie