Prawie 600 biegaczy na trasie głównego biegu 40. edycji Biegów im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu Łukasz Szalkowski
Andrzej Rogiewicz wygrał główny bieg 40. Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu. 10-kilometrową trasę pokonał w czasie 31:26. Wśród kobiet najlepsza była Andżelika Dzięgiel-Poślada z czasem 35:31. Łącznie w biegu głównym wzięło udział 570 osób.

Jubileuszowa, 40. edycja Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego, przyciągnęła tłumy biegaczy. Łącznie w biegach rodzinnych, dziecięcych, młodzieżowych i na głównym - liczącym 10 kilometrów - pojawiło się kilka tysięcy osób.

W biegu głównym wystartowało 570 osób. Do pokonania mieli liczącą równo 10 kilometrów trasę ze stadionu na osiedle Lotnisko i z powrotem. Wygrał mieszkający w Grudziądzu Andrzej Rogiewicz. Wśród kobiet najlepsza była Andżelika Dzięgiel-Poślada z Torunia.

W ramach biegu głównego odbywały się też XXVI Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Ulicznym. Strażacy biegli z pozostałymi zawodnikami i byli klasyfikowani w osobnej kategorii. Tu najlepszy był Damian Noga z KP PSP Staszów. Wśród kobieta wygrała Joanna Frukacz z KW PSP Katowice.

Prawie 600 biegaczy na trasie głównego biegu 40. edycji Bieg...