MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Robi wrażenie! Tak po remoncie wygląda ośrodek kultury i sportu w Małym Rudniku pod Grudziądzem! Mamy zdjęcia

Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis
Przebudowa i rozbudowa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małym Rudniku w gminie Grudziądz kosztowała około 11 mln zł. Efekty zobacz na kolejnych zdjęciach>>>>
Przebudowa i rozbudowa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małym Rudniku w gminie Grudziądz kosztowała około 11 mln zł. Efekty zobacz na kolejnych zdjęciach>>>>Aleksandra Pasis
Oficjalnie zakończono jedną z największych inwestycji gminy Grudziądz: rozbudowę i modernizację Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małym Rudniku. To inwestycja za 11 mln zł! Zobaczcie jak wygląda nowe centrum kultury gminy Grudziądz.

Rozbudowano Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małym Rudniku pod Grudziądzem

Koszt tej inwestycji to ok. 11 mln zł. Została oddana z ponad półtorarocznym poślizgiem, jednak jej efekt robi wrażenie.

W ramach inwestycji przebudowano i o 260 metrów kw. rozbudowano budynek dotychczasowego ośrodka kultury. Obecnie jest to obiekt dwukondygnacyjny. Na potrzeby osób niepełnosprawnych zamontowano w nim windę.
W obiekcie są teraz m.in.:

 • specjalna strefa z garderobą dla artystów,
 • przestronne zaplecze kuchenne,
 • ogólnodostępna salka na spotkania (np. sołeckie, czy kół gospodyń wiejskich),
 • sala akustyczno - muzyczna,
 • pomieszczenia biurowe...

Zagospodarowano także teren wokół obiektu: już ma nowe ogrodzenie, a niebawem pojawić mają się elementy małej architektury oraz zieleń.

- Na to przedsięwzięcie czekaliśmy z niecierpliwością. Pochłonęło ono wiele wysiłku, zaangażowania i pieniędzy - podkreślał podczas otwarcia GOKiS w Małym Rudniku Andrzej Rodziewicz, wójt gminy Grudziądz.

Obiekt jak całkiem nowy na 50 "urodziny" GOK-u w Małym Rudniku

GOK w Małym Rudniku ma 50 lat i jak mówi, jego dyrektor Małgorzata Kaszuba otrzymał najpiękniejszy prezent z możliwych: nową szatę.

Dyrektor GOKiS-u, Małgorzata Kaszuba w inaugurującym otwarcie przemówieniu podkreślała, że najważniejszy w działalności placówki jest człowiek.

- To dla ludzi i z ludźmi tworzymy kulturę. Czasami drobnymi krokami, ale to właśnie rolą ośrodka jest to aby rozbudzać potrzebę obcowania z kulturą i zapewniać odpowiednie warunki do jej tworzenia. Nowy budynek to nowe możliwości. Zapewniam, że zostaną wykorzystane. Oferta zajęć i warsztatów będzie odpowiedzią na potrzeby mieszkańców gminy Grudziądz, a nowoczesność będzie przeplatała się z tradycją - mówiła Małgorzata Kaszuba.

Inwestycja opóźniona o 1,5 roku

Przypomnijmy: Nowy obiekt ośrodka kultury w Małym Rudniku zgodnie z pierwotnym planem miał zostać oddany na przełomie czerwca i lipca 2022 roku, i miał kosztować 7,2 mln zł.

Poślizg na tej inwestycji wynikał z tego, że wykonawca zszedł z placu budowy po tym jak nie było porozumienia z władzami gm. Grudziądz odnośnie aktualizacji kosztorysu. Trzeba było wyłonić nowego wykonawcę na dokończenie prac. Podczas trwania inwestycji, działalność GOK-u została przeniesiona do świetlicy wiejskiej "Leśny zakątek" w Białym Borze.

Przebudowa i rozbudowa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małym Rudniku w gminie Grudziądz kosztowała około 11 mln zł. Efekty zobacz na kolejnych zdjęciach>>>>

Robi wrażenie! Tak po remoncie wygląda ośrodek kultury i spo...

GOK zaprasza mieszkańców. Będą: kabaret, animacje dla dzieci, koncerty

Dla mieszkańców gminy Grudziądz, GOKiS w Małym Rudniku przygotowuje trzydniowe "drzwi otwarte" z mnóstwem atrakcji dla maluchów, dorosłych i seniorów. Imprezy zaplanowano od 15 do 17 marca. Oto program:
15 marca (piątek):

 • godz. 18 występ kabaretu Jurki z Zielonej Góry

16 marca (sobota):

 • godz.10 występ teatralny w wykonaniu uczniów SP w Sztynwagu "Jak powstały Góry Łosiowe" na podstawie książki Elżbiety Miłkowskiej
 • godz. 11-13 animacje dla dzieci
 • godz. 13-14 występ zespołu tanecznego Vento Movement Macieja Wentowskiego
 • godz. 16 występ Grudziądzkiej Orkiestry Dętej
 • godz. 17 - 19.30 występ zespołów: Tajfun, Wolny Skład, Słoneczniki, Poezja Wysokiej Próby, Magja, SP Węgrowo
 • godz. 19.30 występ zespołu Szulerzy z Inowrocławia

17 marca (niedziela):

 • godz. 16 koncert Tibi Mariae i Sweet Acordion "Powróćmy jak za dawnych lat"

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. O poczęstunek zadbają panie z kół gospodyń wiejskich "Borowianki" oraz "Płomienne Rudniczanki".

Jak wygląda nowy budynek ośrodka kultury w Małym Rudniku zobacz w naszej galerii zdjęć:

Przebudowa i rozbudowa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małym Rudniku w gminie Grudziądz kosztowała około 11 mln zł. Efekty zobacz na kolejnych zdjęciach>>>>

Robi wrażenie! Tak po remoncie wygląda ośrodek kultury i spo...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto