Samuel Kulczycki - Yang Wang 2:3 (9,-2,11,-11,-10)
Szymon Malicki - Jiri Vrablik 3:1 (10,8,-3,11)
Maciej Kubik- Xu Wenliang 3:2 (-8,10,-9,7,15)
Samuel Kulczycki - Jiri Vrablik 2:1 (10,-7,7)

Kibice zgromadzeni w hali przy ul. Piłdsudskiego w Grudziądzu byli świadkami świetnego meczu. Już pierwszy singiel był zapowiedzią wielkiego widowiska. Samuel Kulczycki stoczył wyrównany pojedynek z Wang Yangiem. Młody zawodnik Olimpii-Unii miał nawet piłkę meczową, której jednak nie wykorzystał i ostatecznie przegrał mecz 2:3.

Potem było już tylko lepiej. W drugiej odsłonie spotkania Szymon Malicki grał z Jiri Vrablikiem. Wygrał dwa pierwsze sety, jednak łatwo oddał trzecią partię i zrobiło się nerwowo. Zawodnik Dekorglassu poczuł wiatr w żaglach i w czwartym secie prowadził, jednak Malicki zdołał odwrócić losy tego pojedynku i wygrał 3:1.

W trzecim singlu Maciej Kubik po bardzo wyrównanym spotkaniu rozprawił się z Xu Wenliangiem. Była to prawdziwa wojna nerwów, w której w każdym secie trzeba było toczyć zaciętą walkę o każdy punkt. Najbardziej było to widoczne w piątym secie, wygranym przez Kubika na przewagi, do 15.

W czwartym pojedynku tego dnia po raz drugi przy stole stanął Szymon Kulczycki, który mierzył się z Jiri Vrablikiem. W pierwszym secie zawodnik Dekorglassu prowadził nawet 9:4, ale nie zdołał obronić przewagi i partia padła łupem młodego zawodnika grudziądzkiego klubu. W drugim secie Vrablik pokonał Kulczyckiego i o losach tego pojedynku musiał zadecydować trzeci set. Wygrał go Samuel Kulczycki, czym przypieczętował sensacyjne zwycięstwo swojego zespołu.

Takiego wyniku chyba niewielu się spodziewało. Olimpia-Unia wywalczyła komplet punktów w meczu ze zdecydowanym faworytem, walczącym o najwyższe cele w Lotto Superlidze. Choć Dekorglass przyjechał w nieco rezerwowym składzie, to zwycięstwo grudziądzan i tak jest ogromnym sukcesem.