Siatkarze Stali Grudziądz odrobili straty i wygrali z SMS Police [zdjęcia, wideo]

Miało być szybkie zwycięstwo, był pięciosetowy, trudny mecz. Siatkarze Stali wygrali z licealistami z Polic, ale byli bliscy odniesienia sensacyjnej porażki.

Grudziądzanie ostatnio nie radzą sobie najlepiej. Przegrywali mecz za meczem. Okazją do przełamania było sobotnie starcie drużyną SMS Police, która zamyka ligową tabelę. Drużyna, która złożona jest z licealistów - juniorów i kadetów, od początku jednak zaskakiwała doświadczony zespół Stali. Przyjezdni w dwóch pierwszych setach rozprawili się z grudziądzanami, którzy popełniali mnóstwo błędów i grali po prostu źle. - Tak czasami jest. Wydaje mi się, że nasza drużyna pomyślała, że przyjadą młode chłopaki, położą się przed nami, a my po nich przejedziemy jak walec. Było jednak inaczej - mówi Bartosz Kawka, zawodnik Stali.

Grudziądzanie obudzili się dopiero w trzeciej partii. Wygrali ją, górą byli także w czwartym secie. O losach meczu zadecydować miał tie-break. Siatkarze Stali pokazali się z dużo lepszej strony, bez namysłu wykorzystywali błędy licealistów i wygrali całe spotkanie 3:2. - Wróciliśmy tak naprawdę z zaświatów, odwracając losy meczu. Poprawiliśmy zagrywkę, moim zdaniem pomógł nam ten jeden czas, gdzie powiedzieliśmy sobie w męskich słowach co nam leżało na sercach i ta gra poszła do przodu - dodaje Bartosz Kawka.

Stal nie ma już szans na walkę o play-offy i będzie skazana na grę o pozostanie w II lidze. - To zwycięstwo było nam potrzebne. Wydaje mi się, że teraz będziemy trenować trochę ciężej, żeby przygotować się do tej walki o utrzymanie. Jadąc do Sulęcina czy z Międzyrzeczem potrafimy zagrać dobrze, urwać jakieś punkty, więc jesteśmy dobrej myśli - podsumowuje Bartosz Kawka.