Siatkarze Stali Grudziądz przegrali z Konspolem Słupca [zdjęcia, wideo]

Łukasz Szalkowski
Stal Grudziądz przegrała we własnej hali z Konspolem Słupca 1:3. Grudziądzanie zajmują w tabeli przedostatnią lokatę.

Stal Grudziądz - Konspol Słupca 1:3 (23:25, 28:26, 20:25, 17:25)

Grudziądzanie przez cały mecz grali bardzo nierówno. Dobre fragmenty, w których potrafili dotrzymywać rywalom kroku, przeplatali długimi seriami bez zdobytego punktu. Konspol nie grał na bardzo wysokim poziomie, ale to wystarczyło, by stosunkowo szybko wygrać w Grudziądzu.

Najciekawszy był drugi set, a zwłaszcza jego końcówka. Prowadziła raz jedna, raz druga drużyna i ostatecznie to grudziądzanie wygrali na przewagi. - To tylko pokazuje, że my mamy potencjał, mamy te możliwości. Nie pomaga fakt, że praktycznie co mecz gramy w innym zestawieniu. Dziś znowu byliśmy bez podstawowego atakującego. Potrafimy się odnaleźć w każdym ustawieniu, ale w każdym meczu mamy jeden moment, gdzie stoimy i potem ciężko wrócić do naszej gry. Na plus dwa i pół seta, a do poprawy jest to, by taką grę utrzymać przez cały mecz - mówi Konrad Biernacki, trener Stali.

Stal zajmuje w tabeli przedostatnie miejsce, przed SMS Police. Właśnie z tą drużyną grudziądzanie zmierzą się w sobotę we własnej hali. Początek o godz. 18.