Siatkarze z Bydgoszczy i Gdańska zmierzyli się w Grudziądzu [wideo, zdjęcia]

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz i Trefla Gdańsk zmierzyli się ostatnim przedsezonowym sparingu. Mecz został rozegrany w hali przy ul. Nauczycielskiej w Grudziądzu. Górą byli gdańszczanie, którzy wygrali 3:1.

Start kolejnego sezonu Plus Ligi już za pasem. Łuczniczka Bydgoszcz i Trefl Gdańsk ostatni sprawdzian zaplanowali w Grudziądzu. Dzięki inicjatywie Adama Przybylaka z grudziądzkiego TS Koset, już po raz kolejny, udało się zorganizować pokazowy mecz tych drużyn w hali przy ul. Nauczycielskiej. Obie drużyny zabrały na mecz najsilniejsze składy, nie było więc taryfy ulgowej. W ekipie z Gdańska byli m.in.: Piotr Nowakowski, Mateusz Mika i Wojciech Grzyb, co dla spragnionych siatkówki kibiców z Grudziądza było nie lada wydarzeniem.

W mecz lepiej weszli siatkarze z Bydgoszczy, ale gdańszczanie pod koniec seta zdołali odrobić straty i zagrozić rywalom. Lepsza okazała się jednak Łuczniczka i objęła prowadzenie w całym meczu. Kolejne trzy sety padły już łupem Trefla, który grał skutecznie i miał spotkanie pod kontrolą.

Grudziądzanie byli świadkami wielu naprawdę ciekawych akcji i zagrań i choć w jedno popołudnie mogli zobaczyć na żywo siatkówkę na najwyższym poziomie.

Łuczniczka Bydgoszcz - Trefl Gdańsk 1:3 (25:23, 23:25, 20:25, 18:25)