Stal przegrała play-offy z Wilkami Wilczyn, ale i tak zagra o awans [wideo, zdjęcia]

Obie drużyny już przed środowym meczem wiedziały, że niezależnie od wyniku, zagrają w półfinałowym turnieju o I ligę. Wilki szybko wygrały ze Stalą 3:0, zostając mistrzem swojej grupy w II lidze.

Mecz rozpoczął się idealnie dla przyjezdnych, którzy szybko zdobyli kilkupunktową przewagę i umiejętnie jej bronili. Stal, zwłaszcza w pierwszym secie, nie miała wiele do powiedzenia. Grudziądzanie nie grali dobrze w obronie, a i w atak wkradło się sporo błędów. W kolejnych setach gospodarze nie mylili się już tak często, ale i tak pozwolili rywalom na wiele i mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Wilków Wilczyn.

Rezultat nie miał jednak większego znaczenia. Obie drużyny już przed tym spotkaniem wiedziały, że zagrają w turnieju półfinałowym. PZPS uznał, że szczeciński Espadon nie może zagrać w turnieju ze względów formalnych i właśnie w jego miejsce zagra Stal.

Turniej półfinałowy rozgrywany będzie od 22 do 24 kwietnia w hali Stali. Poza grudziądzanami, podczas tych rozgrywek powalczą jeszcze Wilki Wilczyn, Bielawianka Bielawa i Astra Nowa Sól.