Szczypiorniści MKS-u przegrali z licealistami z Gdańska [wideo, zdjęcia]

MKS Grudziądz wciąż musi walczyć o każdy punkt, by pozostać w grze o utrzymanie. Okazją do dopisania trzech "oczek" w tabeli był mecz z SMS ZPRP Gdańsk. Niestety, grudziądzanie nie wytrzymali presji i ulegli licealistom 23:30.

Pierwsza połowa była niezła w wykonaniu MKS-u. Gospodarze w pewnym momencie prowadzili nawet różnicą dwóch bramek, jednak stracili przewagę i po 30 minutach gry to gdańszczanie mieli bramkę przewagi.

To zapowiadało wyrównaną walkę w drugiej części sobotniego starcia. Po przerwie goście rozpoczęli bardzo dobrze i po pięciu minutach powiększyli prowadzenie. MKS zdołał doskoczyć do rywali na dystans jednego gola, jednak taki stan rzeczy nie utrzymał się długo. Ostatni kwadrans meczu ponownie należał do licealistów z Gdańska, którzy grali skutecznie w obronie i wykorzystywali szanse w ofensywie. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem przyjezdnych 23:30.

MKS jest w coraz trudniejszej sytuacji. Grudziądzanie chcieli uniknąć gry w barażach, a teraz nawet to nie jest pewne.

MKS Grudziądz 23:30 SMS ZPRP Gdańsk