Szczypiorniści MKS-u wygrał derbowe spotkanie z AZS-em Toruń [wideo, zdjęcia]

Piłkarze ręczni MKS-u wykonali zadanie i zwyciężyli na własnym parkiecie a AZS UMK Toruń. Grudziądzan do triumfu poprowadził Paweł Kruszewski, który zdobył jedenaście bramek.

Grudziądzanie byli zdecydowanymi kandydatami do zwycięstwa w derbowym pojedynku. Torunianie nie zdobyli w tym sezonie jeszcze choćby punktu, a MKS plasuje się w czołówce tabeli ze stratą dwóch "oczek" do lidera.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany. Torunianie dobrze się bronili i byli skuteczni w grze z kontrataku. Jeszcze w jedenastej minucie to właśnie AZS UMK prowadził. Po dwóch szybko rzuconych bramkach przez Kruszewskiego, MKS wyszedł na prowadzenie. Goście przez kilkanaście minut jeszcze walczyli, jednak w końcówce pierwszej połowy, grudziądzanie zdobyli pięć bramek z rzędu w zaledwie trzy minuty i "odskoczyli" rywalom na siedem bramek.

Od początku drugiej połowy MKS kontynuował dobrą grę. Trener Sylwester Ziółkowski zdecydował się na wprowadzenie na boisko zmienników, którzy popełniali wprawdzie błędy, ale nie wpłynęły one rażąco na obraz meczu. Torunianie w okolicach 50. minuty zdobyli trzy bramki z rzędu i zbliżyli się do gospodarzy, ale nadal różnica sześciu bramek wydawała się nie do odrobienia. Dodatkowo akademicy opadli nieco z sił i nie zdołali dotrzymać już kroku grudziądzanom. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 36:29.

Torunianie nadal pozostają bez zdobyczy punktowej i zajmują ostatnią pozycję w drugoligowej tabeli. MKS utrzymał natomiast dwupunktowy dystans do Gwardii Koszalin o Orkanu Ostróda.

MKS Grudziądz 36:29 AZS UMK Toruń

MKS: Maciej Ziółkowski, Jędrzej Dąbrowski -2, Aleksander Piernicki -1, Maciej Suwisz -2, Michał Bartecki -3, Michał Kozłowski -4, Paweł Kruszewski -11, Jakub Żurawski, Kacper Świderski -1, Mateusz Nalaskowski -3, Marcin Grabowski -1, Mateusz Knopik, Kamil Skoroch, Bartosz Prietz -5, Mateusz Orłowski -3, Mateusz Kostrzewa.

AZS UMK: Łukasz Gościak, Karol Delicat -4, Daniel Solecki -2, Amadeusz Rzymkowski -1, Piotr Miloch -2, Igor Trzmielewski, Patryk Szabłowski, Paweł Kocikowski -9, Bartłomiej Stanisławski -2, Paweł Laszkiewicz -9, Adam Rozstankowski, Dominik Kowalski.