Trenerski dwugłos po meczu Olimpia-Miedź [wideo]

Kamil Zieliński/olimpiagrudziadz.com
Olimpia w sobotę pokonała Miedź Legnicę 2:1. - Na pewno cieszy nas udany start w tej rundzie i chcemy kroczyć taką drogą, jak rok temu - mówił na pomeczowej konferencji Jacek Paszulewicz, trener "biało-zielonych".

Jacek Paszulewicz, trener Olimpii Grudziądz: - Cieszymy się ze zdobycia trzech punktów z tak wymagającym rywalem jak Miedź Legnica. Mimo dzisiejszego zwycięstwa, podtrzymuję to, co powiedziałem na konferencji przedmeczowej. Miedź jest faworytem w tej lidze. Zawodnicy w tym klubie i praca trenera Tarasiewicza daje efekty. W tym meczu udało nam się zniwelować niektóre z atutów zespołu z Legnicy. Wyszliśmy nastawieni bardzo bojowo i pazernie. Szczególnie w pierwszej połowie udało nam się zrealizować postawione założenia. Im dalej w las, tym większa przewaga Miedzi Legnica. Od 70 minuty zbyt głęboko się cofnęliśmy, stąd też Miedź miała optycznie wielką przewagę, ale udało nam się dowieźć zwycięstwo do końca. Na pewno cieszy nas udany start w tej rundzie. Ciągle czekają nas jednak trudne mecze i nikt nam nic za darmo nie da. Będziemy walczyć o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu.

Ryszard Tarasiewicz, trener Miedzi Legnica: - Mogliśmy się spodziewać takiego meczu. Po przerwie zimowej, bez względu na przeciwnika, który gra pierwszy mecz u siebie, można się było spodziewać takiej postawy Olimpii Grudziądz. Uważam, że tych dwóch bramek mogliśmy uniknąć. Pomimo bliskości przeciwnika brakowało nam zdecydowania przy wybiciu piłki. Pierwszą połowę przegraliśmy, a zawodnicy Olimpii potrafią utrzymać dwubramkowe prowadzenie. Oprócz kilku sytuacji na pewno nie byliśmy tacy pazerni i zdeterminowani, żeby przejść do działań ofensywnych. Nie tylko z naszego powodu, ale również dobrej gry Olimpii. Myślę, że jak już przegraliśmy ten mecz, to dobrze że stało się to w tym okresie.