Amerykanie z Lockheed Martin osprzęt do rakiet Patriot zamówili w Grudziądzu
Grudziądzkie Wojskowe Zakłady Uzbrojenia są jedną ze spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w której realizowana jest umowa offsetowa związana z zakupem przez Polskę rakiet Patriot. To w oparciu o tę broń budowany jest system obrony przeciwrakietowej „Wisła”.
W ostatnim czasie amerykańska firma Lockheed Martin złożyła w WZU pierwsze zamówienie produkcyjne na sterowniki podgrzewaczy rakiet. To kontrakt o wartości 1,5 miliona dolarów, czyli około 7 mln zł.
Produkowane w Grudziądzu urządzenia będą naziemną częścią wyposażenia wyrzutni kupowanych przez MON. To nieduże, ale bardzo skomplikowane sprzęty, które mają zapewnić sprawność systemu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.
Aby zrealizować zamówienia, WZU szuka specjalistów do pracy
W związku z realizacją tego, ale także innych kontraktów, grudziądzkie WZU prowadzą rekrutację pracowników. Aktualnie poszukiwani są:
- monterzy wiązek kablowych
- oraz specjalista do biura konstrukcyjnego z bardzo dobrą znajomością języków programowania C++ i C#.
To kolejny kontrakt WZU Grudziądz związany z programem "Wisła"
Przypomnijmy, że nie jest to pierwsze zamówienie w WZU Grudziądz związane z programem „Wisła” i rakietami "Patriot". Grudziądzka spółka - wspólnie ze spółkami Autosan i Jelcz - opracowała pojazdy transportowo-załadowcze: kołową platformę oraz przyczepę logistyczną do przewozu rakiet Patriot. W 2021 r. zestaw tych pojazdów zdobył nagrodzony „Defenderem” główną nagrodą Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.
Jak wyglądają nagrodzone "Defenderem" pojazdy specjalne przygotowane m.in. w WZU Grudziądz zobacz na zdjęciach w galerii:
Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu budują osprzęt do r...
Dzieje się w Grudziądzu:
iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?