Jakub Stykowski
Zawisza Bydgoszcz to beniaminek trzecioligowych rozgrywek.
Zawisza Bydgoszcz to beniaminek trzecioligowych rozgrywek. Tomasz Czachorowski
W ten weekend rozgrywane są mecze 2. kolejki trzeciej ligi piłkarskiej. O ligowe punkty walczyły: Elana Toruń, Unia Janikowo, Olimpia Grudziądz i Zawisza Bydgoszcz. Wyniki meczów podajemy na żywo.

Sobota 14 sierpnia
Olimpia Grudziądz - Bałtyk Gdynia 2:0 (0:0)
Bramka: Karankiewicz (70), Kaczmarek (81).
OLIMPIA (wyjściowy): Olszewski, Cabrera, Flak, Landowski, Cywiński, Kaczmarek, Rzepka, Bojas, Karankiewicz, Warcholak, Wicki.
BAŁTYK (wyjściowy): Bartkowiak - Lisiecki, Kapuściński, Garbacik, Sikorski, Gułajski, Bohm, Marczak, Skrzecz, Brzuzy, Goerke.

Radość Adriana Karankiewicza po strzeleniu gola dla Olimpii.

Koniec meczu w Grudziądzu. Olimpia wygrała 2:0 i jest niepokonana w rozgrywkach. W środę biało-zieloni zagrają derbowy mecz w Bydgoszczy.
81' - Już 2:0 dla Olimpii. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Kaczmarek.
70' - GOL! Olimpia w końcu udokumentowała swoją przewagę i zdobyła gola. Na listę strzelców wpisujemy Karankiewicza.
66' - Dwie dobre okazje grudziądzan z rzędu. Niestety, dla gospodarzy - nadal brakuje precyzji.
62' - Gra nieco bardziej wyrównana, ale bez klarownych okazji z obu stron.
55' - Druga połowa spokojniejsza, nadal bez goli.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.
Przerwa' - Mimo ogromnej przewagi grudziądzanie nie zdołali otworzyć wyniki meczu. Biało-zielonym brakuje precyzji w ostatniej fazie akcji.
40' - Utrzymuje się bezbramkowy remis.
34' - Bałtyk gra w dziesiątkę! Lisiecki po raz drugi ukarany żółtą kartką.
30' - Olimpia zdecydowanie przeważa, praktycznie nie schodzi z połowy Bałtyku. Goście nie zdołali jeszcze przeprowadzić jednej dobrej ofensywnej akcji. Wynik jednak nie uległ zmianie.
20' - Nadal 0:0.
10' - Na razie bez goli i ważniejszych do odnotowania sytuacji.
1' - Pierwszy gwizdek sędziego.
0' - Witamy serdecznie z Grudziądza. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16.

Migawka z meczu Olimpia Grudziądz - Bałtyk Gdynia.
Migawka z meczu Olimpia Grudziądz - Bałtyk Gdynia. Łukasz Szalkowski

Unia Janikowo - Jarota Jarocin 0:0
UNIA (wyjściowy): Sztekler - Kowalski, Urbański, Krysztopowicz, Beta - Kryszak, Goździk - Gomez, Kujawski, Kędziora - Zagdański.
JAROTA (wyjściowy): Lorek - Komendziński, Maćkowiak, Ludwiczak, Skokowski, Idzikowski, Szymankiewicz, Konopka, Rzepka, Pawlak, Bartoszak.
Koniec meczu - Unia niepokonana po 2. kolejkach, ale ze czterema, a nie sześcioma punktami.
80' - Kolejne zmiany, kolejne 'żółtko", ale wynik bez zmian.
69' - Kryszak ukarany żółtą kartką.
64' - Trener Unii wprowadza pierwszą zmianę, aby jeszcze bardziej uaktywnić swoich podopiecznych. Raul Aleman zmienia Kujawskiego.
60' - Mecz na razie bardzo wyrównany. Obie drużyny szanują piłkę i uważają na tyły. Przez co kibice nie obejrzeli klarownych sytuacji do strzelenia gola
45' - Czas na przerwę. Liczymy, że po zmianie stron doczekamy się bramek.
41' - Adrian Beta ukarany żółtą kartką.
30' - Na razie bez goli.
1' - Rozpoczął się mecz w Janikowie.
0' - Początek meczu zaplanowano na godzinę 17.

Elana Toruń - Polonia Środa Wielkopolska 2:4 (0:3)
Bramki: Lenkiewicz (46), Pisarek (90+3) oraz Borucki (8,18,46), Antkowiak (28).
ELANA (wyjściowy): Kuchnicki - Pawlicki, Świeciński, Rygielski, Włodyka, Witucki, Rybacki, Karbowiński, Kowalski, Lenkiewicz, Stawski.
POLONIA (wyjściowy): Janczar - Borucki, Andrzejewski, Henriquez, Wujec, Zgarda, Buczma, Bartkowiak, Skrobosiński, Antkowiak, Nowak.
Koniec meczu. Elana w drugiej połowie zagrała nieco lepiej, co przełożyło się na dwie zdobyte bramki. Polonia dziś pewnie wygrywa
90+3' - GOL dla Elany! Ładna akcja gospodarzy, Szczyrba do Pisarka, a ten umieścił ją w bramce.
75' - Dwie groźne akcje gości, ale tym razem zabrakło precyzji.
66' - GOL dla Elany! Radość torunian, którzy strzelają honorowego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, akcję na raty zamyka Pisarek lub Lenkiewicz. Informacje te jeszcze potwierdzimy.
60' - Plan Elany na rozpoczęcie drugiej połowy spalił na panewce już pierwszym sekundach. Teraz poloniści nadal kontrolują boiskowe wydarzenia, ale torunianie zaczynają także konstruować nieco lepsze akcje.
46' - Co za początek drugiej połowy w wykonaniu Polonii. Po strzale Boruckiego jest 4:0 dla gości!
46' - Rozpoczyna się druga połowa. Trener Elany dokonał dwóch zmian, w zespole gości Kujawa za Bartkowiaka.
W końcowej fazie pierwszej połowy goście mieli kolejną szansę na podwyższenie wyniku. Piłkarze Elany zeszli na przerwę w bardzo kiepskich humorach.
39' - Kolejne minuty gry za nami. Elana bardzo rozbita. Nawet, gdy torunianie próbują konstruować akcję ofensywne, to popełniają wiele prostych błędów. Goście ze Środy Wielkopolskiej mieli kolejne szanse na kontrataki.
28' - GOL! Niestety, Elana przegrywa już 0:3. Buczma zagrał z rzutu wolnego, a dośrodkowanie zamknął Antkowiak - były gracz toruńskiej drużyny.
18' - 2:0 dla Polonii! Znów torunianie nie zachowali się dobrzy przy rzucie rożnym. Kuchnicki odbił jeszcze pierwszy strzał, ale przy dobitce Boruckiego był już bez szans.
16' - Znów zamieszanie pod bramką Elany po rzucie rożnym. Tym razem Kuchnicki ratuje torunian przed utratą bramki.
13' - Groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego elanowców. Janczar jednak pewnie piąstkuje, wybijając piłkę poza pole karne.
8' - GOL! Polonia prowadzi w Toruniu 1:0. Po rzucie rożnym doszło do dużego zamieszania w polu karnym, gdzie najwięcej zimnej krwi zachował doświadczony Henriquez. Ten uderzył piłkę w kierunku bramki. Ta odbiła się jeszcze od jednego z graczy Polonii i wpadła do bramki.
2' - Zbyt głębokie zagranie Andrzejewskiego w pole karne. Kuchnicki pewnie chwyta piłkę i przerywa akcję polonistów.
1' - Rozpoczął się mecz w Toruniu! Od środka zaczęli gospodarze.
0' - Wspomniany właściciel to Maciej Jóźwicki, twórca Marwitu. Firma produkująca popularne soki zaprzestała produkcji, a jej kłopoty (umowy z pracownikami zostały rozwiązane, a jeden z wierzycieli złożył uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości Marwitu) znalazły odbicie także w sytuacji klubu.
0' - To najważniejsza walka Żółto-Niebieskich w ostatnim czasie. Brak aktywności jednego z właścicieli przez ponad rok, pandemia oraz dużo mniejsze wpłaty z Urzędu Miasta spowodowały braki w budżecie - przyznał w opublikowanym przez klub nagraniu Daniel Traczykowski, prokurent Elany.
0' - Elana Toruń rozpoczęła sezon od wyjazdowego zwycięstwa. Nie znaczy to jednak, że nastroje są tylko optymistyczne - nie da się ukryć, że klub znów przeżywa problemy finansowe. W mediach społecznościowych ruszyła więc akcja "Ratujmy Elanę".
0' - Początek spotkania w Toruniu zaplanowano na godzinę 17.

Sokół Kleczew - Zawisza Bydgoszcz 2:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Molewski (42), Krzysztof Biegański (45).
ZAWISZA (wyjściowy): Dumieński - Prejs, Jastrzembski, Paliwoda, Wendzelewski - Sochań - Chacuła, Mielcarek, Okuniewicz, Furst - Żylski.
Koniec meczu. Zawisza doznał drugiej porażki w rozgrywkach.
65' - Niestety, nie mamy żadnych dobrych wieści z Kleczewa. Nadal gospodarze prowadzą 2:0.
46' - Rozpoczyna się druga połowa.
Koniec pierwszej połowy. Sokół prowadzi 2:0.
45' - Gospodarze podwyższają swoje prowadzenie - jest 2:0.
42' - Niestety, Zawisza traci bramkę. Sokół obejmuje prowadzenie 1:0.
35' - Nadal bez goli w Kleczewie.
25' - Na razie wynik nie uległ zmianie.
15' - Zawisza przed tygodniem przegrał u siebie z Jarotą Jarocin. Dziś gra z innym zespołem z Wielkopolski, który w poprzednim sezonie zajął 10. miejsce w rozgrywkach. W przyszłym tygodniu niebiesko-czarni rozegrają dwa spotkania. Najpierw w środę z Olimpią Grudziądz, a potem w sobotę w Kołobrzegu. Z obu tych meczów przeprowadzimy szczegółowe relacje na żywo.
5' - Trener Piotr Kołc jednej zmiany w składzie Zawiszy w porównaniu z meczem z Jarotą. Od pierwszych minut na boisku są Okuniewicz, a na łąwce zaczął Koziara.
1' - Rozpoczął się mecz w Kleczewie.

Wyniki meczów IV I V ligi kujawsko-pomorskiej na żywo znajdziesz w poniższych artykułach.

Pozostałe mecze 3. ligi:
Pogoń Nowe Skalmierzyce - Bałtyk Koszalin 1:0 (1:0)
Bramka: Jakub Pawlik (42)

Błękitni Stargard - KP Starogard Gdański 1:0 (0:0)
Bramka: Adrian Kwiatkowski (86)

GKS Przodkowo - Świt Skolwin 0:1 (0:1)
Bramka: Szymon Kapelusz (8).

Kotwica Kołobrzeg - Kluczevia Stargard 5:0 (3:0)
Bramii: Grzegorz Goncerz 2 (11, 62), Leszek Jagodziński (24), Dominik Chromiński (27), Dawid Cempa (81)

Wideo. Trener Piotr Kołc po meczu Zawisza Bydgoszcz - Jarota Jarocin (0:2)

Niedziela 15 sierpnia
Pogoń II Szczecin - Stolem Gniewino 2:3 (1:0)
Bramki: Hubert Turski (39), Maciej Białczyk (90) - Wojciech Lisowski (56, samobójcza), Cezary