Wysokie zwycięstwo Olimpii Grudziądz z Bałtykiem Gdynia

archiwum/Łukasz Szalkowski
Olimpia Grudziądz w dobrym stylu rozpoczęła wiosenne zmagania na trzecioligowych boiskach. Wygrała z Bałtykiem Gdynia 4:1, choć w 80. minucie był jeszcze remis.

Bałtyk Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:4 (0:1)
Bramki: Igor Jankowski (77) - Marcin Warcholak (31), Hubert Antkowiak (82, 90+4), Oskar Sikorski (85 - sam.).

Grudziądzanie dobrze zaczęli wiosenna część sezonu. Pierwszą bramkę w 31. minucie, z rzutu wolnego, strzelił Marcin Warcholak. Olimpia przed zmianą stron miała wyraźną przewagę, gospodarze nie potrafili stworzyć wielu groźnych sytuacji. Zmieniło się to w drugiej części meczu. Bałtyk był groźny, często przeważał. Efektem był wyrównujący gol w 78. minucie, strzelony przez Igora Jankowskiego.

Wydawać się mogło, że Bałtyk może sprawić sporą niespodziankę i urwać punkty faworytowi. Nic bardziej mylnego. "Biało-zieloni", podrażnieni straconą bramką, ruszyli do jeszcze zacieklejszych ataków i do końca spotkania zdobyli trzy bramki. Dwie z nich, w 82. i 90. minucie strzelił Hubert Antkowiak, który dołączył do Olimpii podczas zimowej przerwy. Jedno trafienie, w 85. minucie, było samobójcze.

Grudziądzanie, niezależnie od wyników innych meczów, na pewno utrzymają pozycję lidera 2. grupy III ligi.