Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz [zapis relacji na żywo]

pomorska.pl
Kolejne derby województwa kujawsko-pomorskiego. Zawisza zremisował z Olimpią.

Zawisza Bydgoszcz 1:1 Olimpia Grudziądz
48' Kamil Drygas (k)
59' Nildo

Zawisza Bydgoszcz: Damian Węglarz, Karol Angielski, Gal Arel, Karol Danielak, Kamil Drygas, Damian Michalik (63' Jakub Łukowski), Sebastian Kamiński, Szymon Lewicki, Vasil Panayotov (46' Micael Cabrita Silva) , Piotr Stawarczyk, Jean-Yves M'voto Owono
Rezerwowi: Dominik Kowalski, Micael Cabrita Silva, Arkadiusz Widelski, Toni Markić, Daniel Włosiński, Jakub Łukowski, Arkadiusz Gajewski.

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Damian Ciechanowski, Michal Piter-Bućko, Matic Zitko, Mariusz Malec - Marcin Kaczmarek, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (62' Kamil Kurowski), Sebastian Bartlewski, Adam Banasiak (73' Piotr Darmochwał) - Nildo
Rezerwowi: Patryk Królczyk - Adrian Bielawski, Jakub Szarpak, Maciej Wolski, Kamil Kurowski, Piotr Darmochwał, Oskar Trzepacz.

90'+3 Koniec spotkania
90'+1 Malec wybił piłkę z linii bramkowej!
90' Sędzia doliczył trzy minuty do podstawowego czasu gry
89' Trzepacz upadł w polu karnym bydgoszczan, ale był to efekt walki bark w bark. Nie było mowy o rzucie karnym
87' Ciechanowski przejął piłkę w polu karnym Zawiszy, ale jego strzał został zablokowany
84' Bartlewski opuszcza boisko. Za niego zagra Oskar Trzepacz
83' Podanie Drygasa w aut
81' Łukowski z 25 metrów minimalnie ponad poprzeczką!
80' Grudziądzanie naciskają, chcą wywieźć z Bydgoszczy trzy punkty
79' Faul na Nildo 45 metrów od bramki Zawiszy. Wrzutka Kaczmarka nie zakończyła się jednak strzałem Olimpii
77' Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Arel schodzi z boiska, zastąpi go Gajewski
75' Łukowski z dystansu w rękawice Fabiniaka
73' Darmochwał zastąpił Banasiaka
72' Brazylijczyk wrócił już do gry
70' Nildo leży na murawie, potrzebuje pomocy medycznej
70' Banasiak z 25 metrów minimalnie ponad poprzeczką Zawiszy!
68' Angielski z dystansu, ale futbolówka odbił się od nogi gracza Olimpii i opuściła boisko
67' Łukowski w idealnej sytuacji trafia tylko w słupek!
66' Prostopadła piłka do Nildo, który wyprzedził rywali, ale nie miał do kogo odegrać i zgrał do tyłu
64' Świetne podanie w tempo do Bartlewskiego, który opanował piłkę i chciał odegrać partnerowi, jednak zrobił to niedokładnie
63' Zmiana także w ekipie gospodarzy. Łukowski zagra za Michalika
62' Kurowski zastąpi Smolińskiego
61' Kłus świetnie wybił piłkę, zatrzymując groźny atak Zawiszy prawym skrzydłem
59' Goool! Nildo wykorzystał faalne zachowanie w bramce Węglarza, który "wypluł" piłkę wprost pod nogi Brazylijczyka
57' Danielak ukarany żółtą kartką za faul na Ciechanowskim
55' Żółta kartka dla Kłusa
53' Zawisza był bliski zdobycia drugiej bramki. Piłka minęła jednak słupek bramki Fabiniaka
50' Żółta kartka dla Lewickiego
49' Zamieszanie na murawie. Po faulu Lewickiego na jednym z grudziądzan wywiązała się sprzeczka, która przerodziła się w szarpaninę niemal wszystkich zawodników obu drużyn
48' kamil Drygas pewnie wykorzystał rzut karny
47' Sędzia dopatrzył się faulu na jednym z bydgoszczan w polu karnym Olimpii. Rzut karny dla Zawiszy
46' Węglarz chwycił piłkę
46' Zmiana w Zawiszy. Silva za Panayotova

45' Sędzia zakończył pierwszą połowę
44' Co za szansa Olimpii! Banasiak otrzymał świetne, prostopadłe podanie, zagrał wzdłuż bramki do Ciechanowskiego, którego strzał obronił Węglarz
42' Dobry odbiór Bartlewskiego w środku pola
41' Świetne zachowanie Ciechanowskiego, który zatrzymał groźną kontrę Zawiszy
41' Kolejny korner dla gości. Nic jednak z niego nie wyniknęło
38' Zagranie ręką jednego z bydgoszczan we własnym polu karnym! Sędzia jednak jej nie dostrzegł, nie ma "jedenastki" dla Olimpii!
37' Świetny rajd Kaczmarka, zagranie w pole karne, jednak piłkę wybili bydgoszczanie
33' Gra się nieo wyrównała. Zawisza przestał grać wysoko i piłka jest teraz częściej w posiadaniu Olimpii
32' Piłka w siatce Zawiszy, jednak podczas strzału faulowany był Węglarz i bramka nie zostanie uznana
31' Świetne odegranie Nildo do Kaczmarka, który zagrał piłkę na piąty metr. Żaden z jego partnerów nie zdołał oddać strzału
31' Zawisza przez dłuższą chwilę był w okolicach pola karnego Olimpii, ale żadnej groźnej sytuacji nie stworzył
30' I ponownie Smoliński! Tym razem jego strzał był jednak bardzo niecelny
29' Smoliński strzelał z dystansu, Węglarz wybił piłkę poza boisko
29' Pierwsza szansa Zawiszy, jednak strzał głową minął bramkę strzeżoną przez Fabiniaka
26' Korner rozegrany krótko, Kaczmarek dogrywał piłkę w pole karne, ale wybił ją jeden z graczy Zawiszy
26' Nildo nie dał się przepchnąć obrońcy Zawiszy i wywalczył rzut rożny
25' Po stałym fragmencie gry piłka znowu w rękach Fabiniaka
24' Banasiak przejął piłkę, ale chwilę później stracił ją na rzecz Kamińskiego
22' Zamieszanie w polu karnym Zawiszy, które wykorzystał Nildo, oddając bardzo groźny strzał na bramkę Zawiszy. Piłkę przypadkowo odbił jeden z bydgoszczan, ratując swoją drużynę przed stratą gola
22' M'Voto zatrzymał groźną akcję grudziądzan
21' Michalik przejął piłkę, dograł Kamińskiemu, którego wślizgiem zatrzymał Kaczmarek
18' Faul na Kaczmarku tuż przy bocznej linii
17' Kontratak gospodarzy. Wychodzili trójką przeciwko trzem grudziądzanom, Panayotov wyłożył piłkę... nikomu.
16' Strzał Kamińskiego z dystansu wysoko ponad bramką Olimpii
16' Ciechanowski poradził sobie w sytuacji jeden na jeden z Angielskim
15' Dośrodkowanie z narożnika boiska ponownie nie zaskoczyło Fabiniaka
14' Ciechanowski świetnie wybił piłkę sprzed atakującego skrzydłem rywala. Bydgoszczanie mają, trzeci już, rzut rożny
14' Arel przejął piłkę przed polem karnym Olimpii, jednak przy opanowaniu futbolówki pomógł sobie ręką
12' Angielski przepchnął piłkę mimo ataków kilku rywali, zagrał do Michalika, którego dośrodkowanie było już bardzo dalekie od ideału
12' Malec poradził sobie z atakującym go Panayotovem
11' Nildo zagrał ręką przy przyjęciu piłki w polu karnym bydgoszczan
9' Kolejny błąd przy wyprowadzaniu ataku przez Zawiszę. Dodatkowo po odebraniu piłki, jeden z grudziądzan był faulowany
8' Grudziądzanie wywalczyli korner. Dośrodkowanie Kaczmarka stworzyło sporo zamieszania w polu karnym Zawiszy, gospodarze wybili piłkę, pozbywając się zagrożenia
7' Kontra bydgoszczan, piłka w pole karne, jednak w porę zareagował Fabiniak, chwytając piłkę
6' Prostopadłe podanie do Panayotova, który został jednak złapany na pozycji spalonej
5' Smoliński do Nildo, który zszedł z piłką do środka pola i oddał strzał z 20 metrów. Piłka minęła poprzeczkę bramki Zawiszy
4' Smoliński faulowany na własnej połowie przy wyprowadzania kontrataku
3' Piłka z rzutu rożnego trafił wprost w ręce Fabiniaka
2' Woźniak zablokował próbę dośrodkowania Kamińskiego i bydgoszczanie mają rzut rożny
2' Faul Bartlewskiego w środku pola
1' Początek meczu!
18.00 Obie jedenastki już na murawie. Za moment sędzia rozpocznie dzisiejsze spotkanie
17.50 Kończy się rozgrzewka obu zespołów. Za 10 minut początek 25. derbów pomiędzy Zawiszą, a Olimpią.**