Zawodnicy Grapplera Grudziądz przywieźli cztery medale z mistrzostw Polski BJJ

nadesłane/Grappler Grudziądz
W weekend w podpoznańskim Luboniu odbywały się mistrzostwa Polski w brazylijskim jiu-jitsu. Zawodnicy Grapplera Grudziądz zdobyli cztery medale.

To największa impreza sportów walki w Polsce. Wzięło w niej udział 1400 osób. - Przywieźć stamtąd medal to jest duży sukces. Udało się to naszym czterem zawodnikom - mówi Ariel Piechocki z klubu Grappler Grudziądz.

Roman Kachelski i Ireneusz Śramski zdobyli brązowe medale w kategorii białych pasów. - To jest kategoria dla osób początkujących, krócej ćwiczących albo po prostu rzadko jeżdżących na zawody - wyjaśnia Ariel Piechacki.

Oliwier Filipiak wywalczył srebro w kategorii niebieskich pasów, czyli w kategorii o szczebel wyższej. - Warto podkreślić, że Oliwier ma dopiero 16 lat, a startował w kategorii seniorów. Wygrał dwie walki, przegrał tylko finał przez dyskwalifikację - dodaje Ariel Piechocki.

W kategorii purpurowych pasów brązowy medal zdobył Ariel Piechocki.

Zawodnicy Grapplera mają przed sobą kolejne wyzwania. Na gali FSC 3 w Lęborku 21 marca będzie walczył Nikolas Wilemski. Tydzień później w walce wieczoru Nika Phatian zmierzy się z Patrykiem Duńskim. - Bardzo doświadczony zawodnik, który na swoim koncie ma 11 walk zawodowych, bił się w największych federacjach - mówi Ariel Piechocki.