Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Amatorzy piłki nożnej tworzą w Grudziądzu własne ligi

Krzysztof Wesołowski
Michał Porycki
Udział w rozgrywkach podnosi adrenalinę. - I daje możliwość realizowania własnych pasji - mówią uczestnicy amatorskich lig piłkarskich.

Sport w Grudziądzu to nie tylko profesjonalne kluby. Na orlikach nałogowo grają amatorzy. Tworzą oni półprofesjonalne ligi piłkarskie. Do wyboru są dwie równorzędne inicjatywy.

Spełniają marzenia

Playarena funkcjonuje w naszym mieście od grudnia 2014 roku. Jest jeszcze stosunkowo młodym i anonimowym przedsięwzięciem. Według twórców nadrzędnym celem jest promowanie futbolu i zdrowej rywalizacji.

- Projekt trafił do Grudziądza, bo chcieliśmy stworzyć tu coś niepowtarzalnego - mówi Paweł Birkholz, ambasador ligi Nike Playarena Grudziądz. - Rozwijamy się z każdym miesiącem. Z pomocą Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku chcemy propagować sportowy styl życia. Spełniamy marzenia.

Aby wziąć udział wystarczy zarejestrować się na portalu www.playarena.pl i założyć drużynę, lub dołączyć do istniejącej.

- Gra tutaj daje mi wiele satysfakcji - przekonuje Paweł Klajn, jeden z uczestników projektu.

Realne okno na świat

Playarena nie ogranicza się tylko do lokalnych meczów. Dzięki kooperacji z wieloma firmami i instytucjami miejskimi organizowane są liczne konkursy. Współpraca między innymi z grupą Alianz owocuje corocznymi wycieczkami do Monachium.

- Dzięki Playarenie mogłam robić to, co kocham - przekonuje Wiktoria Barczak, która wyjechała na taką wycieczkę do Monachium. - Zachęcam wszystkich miłośników piłki nożnej do wspólnego grania.

Na najlepsze drużyny czekają ponadto przepustki do półfinałów Mistrzostw Polski. Wyróżnieni gracze zyskają nawet szansę gry w profesjonalnych szkółkach piłkarskich. Liga oferuje możliwość rywalizowania z wieloma zespołami grającymi na różnych poziomach.

Rusza piąta edycja

Jeszcze do niedawna kluby amatorskie z naszego miasta rywalizowały wyłącznie w Grudziądzkiej Lidze Piłkarskiej. Mimo upływu czasu rozgrywki te nadal cieszą się zainteresowaniem. Dlatego też niebawem rusza piąta edycja. Inauguracja w tym tygodniu.
Wbrew pozorom żadnym problemem okazuje się wpisowe przypadające na każdą drużynę w kwocie 100 złotych. Zainwestowana kwota powraca bowiem w postaci nagród dla najlepszych ekip i zawodników. Górę biorą rywalizacja, ambicje, pasja oraz piłkarska solidarność. Zarówno młodzi i starsi kolejny już rok będą mogli spróbować swych sił na grudziądzkich oraz okolicznych boiskach. Do turnieju przystąpią zespoły na trzech szczeblach rozgrywkowych.

Jedyna taka liga

Prócz zabawy, która stanowi nieodłączny element koncepcji ligi, organizatorzy stawiają na sprawną komunikację. Dzięki specjalnemu panelowi informacyjnemu łatwiej jest umawiać mecze i dbać o porządek oraz bezpieczeństwo.
- Tym, co nas wyróżnia, jest lokalny zasięg projektu. Na rzecz GLP działają osoby związane ze stowarzyszeniem, które mieszkają w naszym mieście. Nie jesteśmy częścią ogólnokrajowego projektu, dzięki czemu możemy być elastyczni i dostosować rozgrywki w pełni pod oczekiwań naszych zawodników. To my decydujemy o wszystkich zmianach - mówi Karol Rolewicz, prezes Stowarzyszenia Grudziądzkiej Ligi Piłkarskiej. - Jesteśmy pierwszą taką ligą w mieście.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

MECZ Z PERSPEKTYWY PSA. Wizyta psów z Fundacji Labrador

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto