Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Basen przy Kalinkowej w Grudziądzu do zamknięcia? OPEC: - Sytuacja ekonomiczna basenu w pandemii stała się dramatyczna

PA
Basenowi Nadwiślańskiemu przy ul. Kalinkowej w Grudziądzu grozi zamknięcie, choć decyzje ostateczne nie zapadły. Powodem dramatyczna sytuacja ekonomiczna
Basenowi Nadwiślańskiemu przy ul. Kalinkowej w Grudziądzu grozi zamknięcie, choć decyzje ostateczne nie zapadły. Powodem dramatyczna sytuacja ekonomiczna Basen Nadwiślański/Facebook
- Nie będziemy ukrywać, że rozważamy różne scenariusze, jednak żadne ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły - mówi Marek Jopp, specjalista ds. marketingu i promocji OPEC-u, zarządcy Basenu Nadwiślańskiego. - W czasach pandemii sytuacja ekonomiczna basenu stała się wręcz dramatyczna!

Zobacz wideo: Małe miejscowości bez szczepień przeciwko COVID-19?

Pan Marian z Grudziądza, który zatelefonował do naszej redakcji z tą informacją, podkreśla, że basen przy ul. Kalinkowej jest jedynym w Grudziądzu, który jest dostępny dla mieszkańców przez cały dzień. - Jestem już emerytem i chętnie korzystałem z tego basenu do południa, gdy jest mniej ludzi. Nie wyobrażam sobie, żeby został zamknięty na przysłowiowe "cztery spusty" - dodaje nasz Czytelnik. - Liczę, że do tego nie dojdzie.

Basen Nadwiślański nie działa już kilka miesięcy. Wsparcia rządowego brak

Zarządcą Basenu Nadwiślanego jest spółka miejska OPEC. I jak przyznają jej władze, problemy obiektu są związane głównie z przestojem w jego działalności, który wymusiła pandemia. I zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi od kilku miesięcy - z krótkim czasem gdy został "odmrożony" - jest nieczynny.

- Prowadzenie basenu traktujemy jako społeczną odpowiedzialność biznesu, gdyż nawet w „normalnych” czasach musimy do jego utrzymania dopłacać. Wpływy z biletów nie pokrywają nawet bieżących kosztów, a co tu dopiero mówić o niezbędnych inwestycjach, których ten obiekt pilnie wymaga - wyjaśnia Marek Jopp, specjalista do spraw marketingu i promocji Grupy OPEC. I alarmuje: - W czasach pandemii sytuacja ekonomiczna basenu stała się wręcz dramatyczna!

To co podkreślają władze OPEC-u, to to, że na utrzymanie Basenu Nadwiślańskiego nie otrzymano wsparcia rządowego. - Nie mieściliśmy się w żadnej z tarcz antykryzysowych - tłumaczy Marek Jopp. - Wszystkie koszty związane z postojem pokrywają spółki Grupy OPEC.

Co z pracownikami Basenu Nadwiślańskiego?

Także sytuacja pracowników basenu jest trudna. W miarę możliwości - jak przekonuje Marek Jopp - personel znajduje zatrudnienie w spółkach OPEC-u.

- Nie będziemy ukrywać, że rozważamy różne scenariusze, jednak żadne ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. Wszystko zależy od długości trwania pandemii i obostrzeń z tego wynikających oraz możliwego wsparcia dla naszego basenu obecnie i po jego otwarciu - mówi Marek Jopp.

Władze OPEC-u zaznaczają też, że prowadzenie Basenu Nadwiślańskiego nie należy do podstawowej działalności Grupy OPEC. - Dlatego wspólnie z władzami samorządowymi szukamy optymalnego rozwiązania tej sytuacji - podsumowuje Marek Jopp.

Nasz Czytelnik, pan Marian kwituje: - Głosowałem na obecnego prezydenta Glamowskiego, ale jak widzę w jaki sposób jest zarządzane miasto i że obiekt, który przez kilkadziesiąt lat służył mieszkańcom Grudziądza być może zostanie zamknięty, to przyznaję, że źle zagłosowałem. Ostatnie lata to podwyżki i cięcia kosztów wszędzie gdzie się da!

Dodajmy, że dwa pozostałe baseny działają przy szkołach: na os. Lotnisko i Rządz. Dla chętnych są czynne dopiero popołudniami, gdy kończą się zajęcia lekcyjne. Oczywiście w związku z pandemią, także są nieczynne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto