Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Grudziądzu ma powstać spalarnia odpadów. OPEC organizuje spotkanie informacyjne

PA
Spalarnia odpadów ma powstać na os. Lotnisko w Grudziądzu
Spalarnia odpadów ma powstać na os. Lotnisko w Grudziądzu Materiały OPEC Grudziądz
Grudziądz planuje inwestycję, która może zrewolucjonizować lokalną gospodarkę odpadami. Projekt Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów ma potencjał do zastąpienia węgla, co przyniesie korzyści dla środowiska i ograniczy koszty związane z odpadami.

Marek Jopp, specjalista do spraw marketingu i promocji OPEC-u zachęca: - Spotkajmy i porozmawiajmy o planowanej inwestycji Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów dla Grudziądza, o możliwościach zastąpienia węgla oraz rozwiązaniach, które z korzyścią dla środowiska pozwolą ograniczyć koszty gospodarki związanej z odpadami.

Wieloaspektowy projekt w Grudziądzu i zaangażowanie społeczne

Spotkanie informacyjne dotyczące planowanej instalacji przyciągnie zarówno przedstawicieli OPEC-u, jak i zewnętrznych ekspertów. Wszyscy oni będą mieć okazję dowiedzieć się więcej na temat projektu i wyrazić swoje opinie na jego temat.

Na koniec grudnia 2023 roku powołano 19-osobową radę społeczną dla tego projektu. Składa się ona z przedstawicieli różnych sektorów społecznych, takich jak spółdzielnie mieszkaniowe, szkoły, największe odbiorcy przemysłowe, a także najbliżsi sąsiedzi OPEC-u. Rada Społeczna ma za zadanie monitorować i doradzać w procesie realizacji projektu.

Bezpieczna i kontrolowana gospodarka odpadami w Grudziądzu

Planowana Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów ma na celu produkcję ciepła i energii elektrycznej z kalorycznych odpadów powstających po procesie ich zagospodarowania. Będzie to realizowane w bezpieczny i kontrolowany sposób, zgodny z zasadami ochrony środowiska.

Projekt przewiduje przetwarzanie odpadów, które nie mogą być składowane ani przekształcane inaczej niż termicznie. Odpady te, znane jako paliwo alternatywne (RDF), są obecnie produkowane w Zakładzie Gospodarki Odpadami w Zakurzewie i odpłatnie dostarczane do cementowni.

Korzyści dla środowiska i gospodarki w Grudziądzu

Dzięki realizacji projektu Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów, zużycie węgla przez OPEC zmniejszy się o 18 tys. ton rocznie. To przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa dostaw ciepła poprzez zwiększenie niezależności od dostaw węgla, co przyniesie oszczędności finansowe. Dodatkowym atutem jest możliwość zatrzymania środków wydawanych na zagospodarowanie RDF oraz korzyści dla środowiska

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto