Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grudziądzki szpital nowatorską metodą będzie walczył z rakiem!

DXC
Technik Joanna Prabucka pokazuje urządzenie, którym badani będą pacjenci korzystający z nowej metody leczenia raka
Technik Joanna Prabucka pokazuje urządzenie, którym badani będą pacjenci korzystający z nowej metody leczenia raka Szpital w Grudziądzu
W grudziądzkim szpitalu będą stosować nowatorską i bardzo drogą metodę leczenia nowotworów wątroby. Trwa kwalifikacja pacjentów gotowych na tę terapię.

Rak wcześnie wykryty może zostać wyleczony. Rak zaawansowany wymaga zaawansowanej i inteligentnej „broni” oraz celnych strzałów.

W grudziądzkim szpitalu będą celnie „strzelać” do wybranych nowotworów wątroby. Metoda jest kosztowna i nowatorska. - W naszym regionie nikt jeszcze z niej nie korzystał. W kraju- nieliczne ośrodki medyczne - mówi Marek Nowak, dyrektor szpitala w Grudziądzu.

Metoda, po którą sięga szpital, w słowniku medycznym nazywa się: radioembolizacja. Polega na wprowadzeniu do guza promieniotwórczych pierwiastków. Są to mikroskopijnej wielkości kuleczki. Ich zadaniem jest zamknięcie dopływu krwi - zawierającej tlen i inne mikroelementy odżywcze - do nowotworu. - Celem jest uduszenie raka - dodaje Marek Nowak.

- Ta metoda jest skuteczniejsza od tradycyjnego leczenia chemioterapią - podkreśla Wojciech Wolff, ordynator oddziału chirurgii onkologicznej szpitala w Grudziądzu. - Wydłuża życie śmiertelnie chorym pacjentom.

Szpital na przeprowadzenie zabiegów pozyskał grant badawczy od kanadyjskiej firmy działającej w branży medycznej. - O szczegółach grantu mówić nie mogę, ale chodzi o duże pieniądze - podkreśla Marek Nowak.

Gdyby nie to wsparcie, lecznicy nie byłoby stać na takie zabiegi, a Narodowy Fundusz Zdrowia ich nie refunduje.

Na tym etapie nowatorska metoda będzie wykorzystana w leczeniu pięciu pacjentów. Trwa ich wybór. Zanim zostaną zakwalifikowani do zabiegów, które mają rozpocząć się w kwietniu, muszą przejść gruntowne badania.

Chorzy, którzy są zainteresowani takim leczeniem, mogą zgłaszać się do sekretariatu oddziału chirurgii onkologicznej pod nr tel. 56 641 40 79.

- Jeśli szpital w Grudziądzu spełni wszystkie wymogi zagranicznego partnera, będzie mógł uczestniczyć w stałym programie leczenia poprzez radioembolizację - informują pracownicy lecznicy.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto