MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Grudziądzu. Lista dostępnych placówek w roku szkolnym 2024/2025

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Grudziądzu. Gdzie zapisać dziecko?
Przedszkola w Grudziądzu. Gdzie zapisać dziecko? kot63
Należy zadbać o rozwój naszej pociechy już od najmłodszych lat. Dobrym pomysłem jest więc zapisanie go do jednego z przedszkoli w Grudziądzu. Zobacz adresy dostępnych placówek. Przeczytaj także, kiedy zaczynają się rekrutacje i jakie kryteria brane są pod uwagę, a także jak istotne jest, by Twoje dziecko jak najwcześniej rozpoczęło naukę życia w grupie.

Spis treści

Ile lat może mieć dziecko, aby zostało zapisane do przedszkola?

Do przedszkola możesz zapisać dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma 3 lata. Niekiedy możliwe jest, że ma ukończone 2,5 roku, w tej sprawie decyduje bezpośrednio placówka.

Kiedy są przeprowadzane rekrutacje w przedszkolach w Grudziądzu?

Rekrutacje do przedszkoli prowadzone są zazwyczaj w początkowych miesiącach roku, w lutym i marcu. Każda placówka decyduje o tym sama. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne mają różniące się od siebie procesy rekrutacyjne. W pierwszym wariancie sa narzucone odgórnie i zapisane w ustawie, natomiast te drugie ustalają zasady indywidualnie i w każdej placówce mogą wyglądać inaczej.

Jakie są zasady rekrutacji i gdzie szukać informacji o tym?

Niepubliczne placówki w Grudziądzu działają zgodnie z przepisami, które określone są w statucie i w oparciu o nie przeprowadzają rekrutację. Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy. Najczęściej o przyjęciu decyduje kolejność, z jaką wpływały zgłoszenia. Oprócz tego pierwszeństwo mają zazwyczaj dzieci, które uczęszczały do danego przedszkola wcześniej. Pod uwagę brane są także okoliczności takie, jak rodzeństwo uczące się w tym przedszkolu. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 znajdziesz na stronie internetowej albo w sekretariacie.

Zapisać dziecko można poprzez internetowe platformy lub w sposób tradycyjny, a więc złożenie formularza w sekretariacie placówki.

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w przedszkolach publicznych w Grudziądzu uzyskasz na ich stronach internetowych, a także na stronach urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy warto zapisywać dziecko do przedszkola w Grudziądzu?

Nauka w przedszkolu pozostaje wielce istotna dla rozwoju malucha. Jako cel główny obiera sobie przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Do tego, maluch będąc w przedszkolu uczy się funkcjonowania w grupie. Następuje u niego rozwój w obszarze społecznym i związanym z emocjami. Uczy się tam, jak rozmawiać z rówieśnikami, wyrażać swoje emocje i potrzeby.

W przedszkolu maluch dowiaduje się, czym jest empatia, a także poznaje zasady współpracy, dzielenia się z innymi dziećmi oraz rozwiązywania konfliktów. A tych umiejętności, mimo najszczerszych chęci, nie nabędzie przebywając jedynie z niania, ciocią, a nawet z rodzicami -zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Pozostaje to przestrzenią do rozwoju umiejętności motorycznych. Dzieci uczą się, jak samodzielnie umyć zęby, jeść, ubierać się, biegać, rysować. Zabawa w większym gronie sprzyja przyswajaniu takich zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa bez konfliktów, empatyczne podejście do innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Lista wizytówek przedszkoli w Grudziądzu

Przejrzyj poniższe wizytówki przedszkoli. Możliwe, że wybierzesz wśród nich placówkę dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i przeglądaj wszystkie przedszkola w Grudziądzu

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek - Debata, nowotwory męskie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto