Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak wygląda plan remontów ulic w Grudziądzu, w 2024 roku. Zdjęcia Google Street View

(Dx)
 O tym jakie ulice w Grudziądzu będą remontowane w 2024 roku informujemy w podpisach pod kolejnymi zdjęciami w galerii>>>>>
O tym jakie ulice w Grudziądzu będą remontowane w 2024 roku informujemy w podpisach pod kolejnymi zdjęciami w galerii>>>>>Piotr Bilski/archiwum
Na nowe inwestycje drogowe w Grudziądzu, nowym roku roku przeznaczona ma być kwota ponad 24 milionów złotych. Będą to remonty, modernizacje, a także budowy nowych ulic. Sprawdźcie, które ulice w Grudziądzu będą remontowane w 2024 roku.

Remonty ulic i nowe inwestycje drogowe w Grudziądzu zaplanowane na 2024 rok

W nowym roku kontynuowane będą trwające już w Grudziądzu budowy oraz remonty dróg i ulic, m.in. układu drogowego na osiedlu Rządz oraz przy powstającej hali targowej na ul. Łyskowskiego.

Na nowe inwestycje drogowe - m.in. remonty i modernizacje ulic - w projekcie budżetu Grudziądza na 2024 rok zapisano kwotę ponad 24 mln zł. Przygotowywane będą także projekty modernizacji kolejnych ulic.

Przed kilkoma dniami Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza zaprezentował projekt budżetu miasta na 2024 rok. Zaplanowano w nim sfinansowanie kolejnych inwestycji drogowych.

Najdroższą nową inwestycją drogową w przyszłym roku, w Grudziądzu będzie budowa drogi, która ma połączyć ul. Karabinierów z ul. Łyskowskiego. Na ten cel miasto chce przeznaczyć ok. 10 mln zł. O zaplanowanych na nowy rok nowych inwestycjach drogowych informujemy w podpisach pod kolejnymi zdjęciami w galerii.

Planowane są nie tylko remonty jezdni i chodników, ale także budowa i modernizacja oświetlenia drogowego, m.in. na ul. Kasztanowej i kolejnym odcinku ul. Gierymskiego.

A co z drogami gruntowymi? Na ich modernizację w przyszłym roku zaplanowano kwotę 5 mln zł.

Grudziądz zamówi dokumentacje remontów kolejnych ulic

Nie tylko na prace, ale także na projekty kolejnych inwestycji zarezerwowane mają zostać pieniądze w budżecie Grudziądza na 2024 rok. Łącznie na kwotę ponad 1,2 mln zł.

Projektowane będą:

  • Przebudowa ul. CWK i Warszawskiej.
  • Przebudowa układu drogowego w okolicach ul. Lotniczej i Krętej (aby udostępnić teren 100 ha pod inwestycje).
  • Przebudowa ulic na terenach przemysłowych Mniszka (m.in. ul. Sportowców) i Rządza.
  • Przebudowa skrzyżowania ul. Waryńskiego z Drogą Graniczną na rondo z przebudową ul. Waryńskiego od tego ronda do ronda Maczka.
  • Przebudowa ulic na os. mieszkaniowym między ul. Polną, Karabinierów, Paderewskiego i Piłsudskiego.
  • Budowa ul. Południowej, Skowronkowej, Jaskółczej i nowo projektowanego odcinka między ul. Południową i Skowronkową.
  • Planowane jest też przygotowanie dokumentacji budowy ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Tarpno.

- Rok 2024 powinien być rokiem pozyskania dużych środków z KPO, środków unijnych. Musimy być do tego przygotowani - powiedział Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza prezentując główne założenia budżetu miasta na 2024 rok.

O zaplanowanych na 2024 rok nowych inwestycjach drogowych w Grudziądzu informujemy w podpisach pod kolejnymi zdjęciami w galerii:

 O tym jakie ulice w Grudziądzu będą remontowane w 2024 roku informujemy w podpisach pod kolejnymi zdjęciami w galerii>>>>>

Tak wygląda plan remontów ulic w Grudziądzu, w 2024 roku. Zd...

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto