Tenisowe derby dla Olimpii-Unii! Grudziądzanie pokonali Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz [wideo, zdjęcia]

Olimpia-Unia z problemami wygrała derby z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz 3:2. Świetnie spisał się Wang Yang, który wywalczył dwa punkty dla swojej drużyny.

Grudziądzanie przystąpili do meczu osłabieni brakiem Konishi i Patryka Zatówki. Ponownie asygnowany został Szymon Malicki, który we wtorek w pięknym stylu wygrał z Mateuszem Gołębiowskim.

W pierwszym pojedynku tego dnia Wang Yang bez większych problemów ograł Artura Białka 3:0. Zawodnik bydgoskiej drużyny tylko w pierwszym secie postawił się rywalowi i przegrał dopiero na przewagi.

Jako drugi grał Szymon Malicki, a jego przeciwnikiem był Donghoon Kang. Dwie pierwsze partie padły łupem gracza Zooleszcz Gwiazdy, w trzecim secie Malicki zdołał ograć przeciwnika, jednak w czwartym wyraźnie poległ i na tablicy wyników widniał remis.

W trzecim meczu Yaroslav Zhmudenko stanął naprzeciwko Adama Pattantyusa. Ukrainiec nie mógł w żadnym z setów znaleźć sposoby na dobrze prezentującego się rywala i nie sprawił mu praktycznie żadnych problemów. Bydgoszczanie w tym momencie spełnili już plan "minimum", byli bowiem pewni wywiezienia z Grudziądza przynajmniej jednego punktu.

W kolejnej odsłonie meczu niezawodny Wang Yang zmierzył się z Donghoon Kangiem. Zawodnik Olimpii-Unii w pierwszym secie zupełnie nie istniał. Przegrał go do dwóch i bydgoszczanie wietrzyli już szanse na zwycięstwo za trzy "oczka". Po tej partii gracz grudziądzkiej drużyny poprawił jednak grę i trzy kolejne sety padły jego łupem: dwa razy do pięciu i do ośmiu.

W ostatnim tego dnia meczu Szymon Malicki podejmował Artura Białka. Wychowanek Olimpii-Unii nie dał rywalowi dojść do głosu, wygrywając kolejno: do pięciu, sześciu i siedmiu. Tym samym to grudziądzanie cieszyli się z wygranej i dopisali do tabeli dwa punkty.

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 3:2 ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz

Wang Yang 3:0 Artur Białek
14:12, 11:9, 11:3
Szymon Malicki 1:3 Donghoon Kang
4:11, 7:11, 11:6, 6:11
Yaroslav Zhmudenko 0:3 Adam Pattantyus
2:11, 9:11, 6:11
Wang Yang 3:1 Donghoon Kang