MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wiceminister sportu Ireneusz Raś w Grudziądzu: "Sport to nie jest kaprys. To jest inwestycja w zdrowe społeczeństwo"

Łukasz Szalkowski
Łukasz Szalkowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W siedzibie ALKS Stali Grudziądz przywitano Ireneusza Rasia, sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Mowa była jednak nie tylko o kolarstwie, ale też o planach rozwoju infrastruktury sportowej.

O planowanych i potrzebnych inwestycjach w sportową infrastrukturę rozmawiano podczas spotkania grudziądzkich włodarzy i działaczy sportowych z Ireneuszem Rasiem, wiceministrem sportu i turystyki. Miejsce tego wydarzenia było nieprzypadkowe, bo kolarze ALKS Stali od lat są najbardziej utytułowanymi sportowcami w mieście.

- Wiem jak drogim sportem jest kolarstwo, dlatego tym bardziej chylę czoła przed działaczami, że starają się to wszystko zapewnić - podkreślał Ireneusz Raś.

Ministerstwo dostrzega rolę sportu w szkole

Jak podkreślał wiceminister, rząd chce wspierać rozwijanie bazy sportowej, nie tylko tej dla profesjonalistów, ale także obiektów przyszkolnych.

- Dzisiaj to jest wyzwanie dla polityków, nie tylko tych na szczeblu rządowym, ale też dla samorządów. Sport to nie jest kaprys, to jest inwestycja w zdrowe społeczeństwo. Im dzisiaj więcej będziemy wydawać na sport, tym później mniej będziemy mieć problemów - mówił wiceminister Raś. - Powinniśmy wrócić do testów sprawnościowych w szkołach. Do tego jednak potrzebna jest podstawowa infrastruktura przy każdej placówce: krótka bieżnia, skocznia itp.

Samorządy mają decydować

Mowa była też o dużych inwestycjach. Włodarze miasta i klubowi działacze zwracali uwagę m.in. na konieczność remontu części lekkoatletycznej grudziądzkiego stadionu. Przypominali też o planach budowy wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej z torem kolarskim, dzięki której ALKS Stal miałaby genialna bazę, która pozwoliłaby na jeszcze lepszy rozwój zawodników.

- Jest potrzebna baza, niewątpliwie. W tym budżecie mamy zapewniona 2 mld zł na inwestycje. Chcemy, żeby od początku przyszłego roku ruszył projekt regionalny, ale żeby to samorządy decydowały co jest ważne z lokalnego punktu widzenia - mówił Ireneusz Raś, wiceminister sportu i turystyki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto