Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Ostródzie na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w Ostródzie podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- DĄBROWSKI Rafał Michał - KWW RAFAŁA DĄBROWSKIEGO OSTRÓDAODNOWA: 71,87% (6 541 głosów)
- KOWALSKI Ryszard - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 28,13% (2 560 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w Ostródzie podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- DĄBROWSKI Rafał Michał - KWW RAFAŁA DĄBROWSKIEGO OSTRÓDAODNOWA: 34,17% (4 090 głosów)
- KOWALSKI Ryszard - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 14,26% (1 707 głosów)
- WIŚNIEWSKA Kinga Ewa - KWW RZECZ JASNA KINGA WIŚNIEWSKA: 14,24% (1 704 głosów)
- ORZECHOWSKI Stanisław Jerzy - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 9,35% (1 119 głosów)
- BERA Tadeusz - KWW DOBRO WSPÓLNE POWIAT OSTRÓDZKI: 9,15% (1 095 głosów)
- BRODIUK Włodzimierz Michał - KWW BRODIUK WŁODZIMIERZ: 8,15% (975 głosów)
- SIEMIEŃSKA Krystyna - KWW KRYSTYNY SIEMIEŃSKIEJ OSTRÓDA 2023: 6,22% (745 głosów)
- CZYCZEL Tadeusz - KWW ATRAKCYJNA OSTRÓDA: 4,46% (534 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- STRUK Dariusz Andrzej: pozycja 1 : 5,99% (174 głosów)
- FILIPOWIAK Agnieszka: pozycja 2 : 3,13% (91 głosów)
- ADAMSKA Agnieszka Monika: pozycja 3 : 1,17% (34 głosów)
- SĄGOL Dariusz Tadeusz: pozycja 4 : 3,44% (100 głosów)
- PRUSINOWSKA Kamila: pozycja 5 : 1,62% (47 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GODLEWSKI Mirosław Eugeniusz: pozycja 1 : 9,78% (284 głosów)
- SARZAŁA Andrzej Marian: pozycja 2 : 2,34% (68 głosów)
- STAŃCZAK Mieczysław Stanisław: pozycja 3 : 2,38% (69 głosów)
- SYNOWIEC Beata Elżbieta: pozycja 4 : 2,03% (59 głosów)
- STECIUK Aniela Danuta: pozycja 5 : 1% (29 głosów)
- DUBICKA Elżbieta Anna: pozycja 6 : 3,51% (102 głosów)
- CIEPIEŁUCH Zbigniew: pozycja 7 : 1,03% (30 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE POWIAT OSTRÓDZKI:
- MONIST Anna Jadwiga: pozycja 1 : 6,34% (184 głosów)
- WOSIEK Kazimierz Jędrzej: pozycja 2 : 1,96% (57 głosów)
- MALECKI Jarosław: pozycja 3 : 1,69% (49 głosów)
- PAWLICKA Irena Elżbieta: pozycja 4 : 0,1% (3 głosów)
- LEWALSKA Dagmara: pozycja 5 : 0,69% (20 głosów)
- DURMAJ Krzysztof Andrzej: pozycja 6 : 1,83% (53 głosów)
- CHERKOWSKA Jolanta: pozycja 7 : 0,45% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RZECZ JASNA KINGA WIŚNIEWSKA:
- RADZIMIŃSKI Sebastian: pozycja 1 : 6,89% (200 głosów)
- SOSNOWSKA Maria Magdalena: pozycja 2 : 1,27% (37 głosów)
- KRASZEWSKI Karol Michał: pozycja 3 : 0,93% (27 głosów)
- DOTA-KUBIŃSKA Agnieszka: pozycja 4 : 0,69% (20 głosów)
- ŻEGUNIA Marcin Daniel: pozycja 5 : 1,07% (31 głosów)
- JĘDRZEJCZAK Elżbieta: pozycja 6 : 0,48% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ATRAKCYJNA OSTRÓDA:
- CZARNOWSKI Ryszard Cezary: pozycja 1 : 1,86% (54 głosów)
- CZYCZEL Ewa: pozycja 2 : 0,76% (22 głosów)
- JACZUN Małgorzata Beata: pozycja 3 : 0,24% (7 głosów)
- KRAWCZYK Bartłomiej Krzysztof: pozycja 4 : 0,96% (28 głosów)
- SZRAMEK-SILIMON Magdalena: pozycja 5 : 0,55% (16 głosów)
- WALINOWICZ Cezary: pozycja 6 : 0,07% (2 głosów)
- MICHALAK Karolina: pozycja 7 : 0,72% (21 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRODIUK WŁODZIMIERZ:
- LEWKOWICZ Zbigniew Krzysztof: pozycja 1 : 1,1% (32 głosów)
- MACIAK Justyna: pozycja 2 : 1,14% (33 głosów)
- BALCEROWSKI Karol: pozycja 3 : 0,65% (19 głosów)
- AWGUL Krystyna Ewa: pozycja 4 : 0,07% (2 głosów)
- SEREK Beata Edyta: pozycja 5 : 0,62% (18 głosów)
- NOWACKI Mirosław Antoni: pozycja 6 : 0,59% (17 głosów)
- BRODIUK Eulalia Marlena: pozycja 7 : 1,62% (47 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA DĄBROWSKIEGO OSTRÓDAODNOWA:
- NOWOHOŃSKA Alina: pozycja 1 : 4,03% (117 głosów)
- KRZYŻANOWSKI Kamil: pozycja 2 : 6,54% (190 głosów)
- SOSNOWSKA-RAMA Katarzyna: pozycja 3 : 4,2% (122 głosów)
- ŚNIEŻAWSKI Marek: pozycja 4 : 1,52% (44 głosów)
- BUCZYŃSKA Agnieszka: pozycja 5 : 0,93% (27 głosów)
- WALEWSKA Bogumiła Sabina: pozycja 6 : 1,72% (50 głosów)
- STEPNOWSKI Jakub: pozycja 7 : 0,59% (17 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRYSTYNY SIEMIEŃSKIEJ OSTRÓDA 2023:
- LESICKI Zbigniew Paweł: pozycja 1 : 2,93% (85 głosów)
- ŁOZOWICKA Aneta: pozycja 2 : 0,55% (16 głosów)
- ĆWIK Grzegorz: pozycja 3 : 2,48% (72 głosów)
- KOSSAKOWSKA Anna: pozycja 4 : 0,41% (12 głosów)
- WYRZYKOWSKI Cezary: pozycja 5 : 0,34% (10 głosów)
- PISKÓRZ Anna Jolanta: pozycja 6 : 0,83% (24 głosów)
- MAJEWSKI Grzegorz: pozycja 7 : 0,17% (5 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZAPAŚNIK-BARON Anna Czesława: pozycja 1 : 5,48% (169 głosów)
- POTORSKI Leszek: pozycja 2 : 5,91% (182 głosów)
- BARTOSIEWICZ Stanisław: pozycja 3 : 1,75% (54 głosów)
- BOBEL Alicja: pozycja 4 : 1,14% (35 głosów)
- ROMANOWSKI Eugeniusz Tadeusz: pozycja 5 : 0,88% (27 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- LEGUCKI Wojciech Piotr: pozycja 1 : 8,83% (272 głosów)
- BORZUCHOWSKI Jarosław Stanisław: pozycja 2 : 5,03% (155 głosów)
- ŁAWRECKA Maria Ewa: pozycja 3 : 3,8% (117 głosów)
- SZERSZEŃ Piotr: pozycja 4 : 2,66% (82 głosów)
- SĘDZIAK Aleksandra Maria: pozycja 5 : 0,68% (21 głosów)
- BURDYN Anna Dorota: pozycja 6 : 0,68% (21 głosów)
- STĘPNIAK Dorota: pozycja 7 : 0,71% (22 głosów)
- TURSKI Grzegorz: pozycja 8 : 1,62% (50 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE POWIAT OSTRÓDZKI:
- WRÓBEL Grzegorz Wiesław: pozycja 1 : 5,26% (162 głosów)
- KRZYŻANIAK Krzysztof Jarosław: pozycja 2 : 3,18% (98 głosów)
- KŰCHMEISTER Wiesław: pozycja 3 : 2,3% (71 głosów)
- MAGDZIAREK Anna Maria: pozycja 4 : 0,49% (15 głosów)
- KRAJZA Natalia: pozycja 5 : 0,55% (17 głosów)
- BARTNICKA Wiesława Maria: pozycja 6 : 0,23% (7 głosów)
- ROSIAK Wojciech: pozycja 7 : 0,26% (8 głosów)
- KOTTEWICZ Kacper Szymon: pozycja 8 : 0,65% (20 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RZECZ JASNA KINGA WIŚNIEWSKA:
- GRACZYK Waldemar: pozycja 1 : 3,02% (93 głosów)
- TRYPUCKA Agnieszka Natalia: pozycja 2 : 4,7% (145 głosów)
- KOSZACKI Wojciech Stanisław: pozycja 3 : 0,16% (5 głosów)
- SIKORSKA Iwona Lucyna: pozycja 4 : 0,45% (14 głosów)
- KIERSNOWSKI Stanisław Kazimierz: pozycja 5 : 0,45% (14 głosów)
- GAWRON Paulina: pozycja 6 : 1,72% (53 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ATRAKCYJNA OSTRÓDA:
- CHILIŃSKI Grzegorz: pozycja 1 : 1,14% (35 głosów)
- BUDNER Halina: pozycja 2 : 0,39% (12 głosów)
- PIĘDZIAK Renata Helga: pozycja 3 : 0,45% (14 głosów)
- ZIELIŃSKA Ewa Marianna: pozycja 4 : 0,71% (22 głosów)
- LISZEWSKI Sławomir: pozycja 5 : 0,36% (11 głosów)
- KOŁODZIEJCZYK Ewa: pozycja 6 : 0,1% (3 głosów)
- PIĘTKA Justyna: pozycja 7 : 0,23% (7 głosów)
- OSTROWSKI Marek Wojciech: pozycja 8 : 0,45% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRODIUK WŁODZIMIERZ:
- PEPEL Czesław Sylwester: pozycja 1 : 0,58% (18 głosów)
- POKOJSKA Bożena: pozycja 2 : 1,17% (36 głosów)
- PRUSIK Paweł: pozycja 3 : 0,13% (4 głosów)
- CZAPLIŃSKA Izabela: pozycja 4 : 0,29% (9 głosów)
- WÓJCICKI Wojciech: pozycja 5 : 0,1% (3 głosów)
- CHOJECKA Teresa: pozycja 6 : 0,75% (23 głosów)
- BUJANOWSKI Bartosz: pozycja 7 : 0,16% (5 głosów)
- JAGODZIŃSKA Danuta Jolanta: pozycja 8 : 0,81% (25 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA DĄBROWSKIEGO OSTRÓDAODNOWA:
- DĄBROWSKI Rafał Michał: pozycja 1 : 11,68% (360 głosów)
- RUTKIEWICZ Anna Grażyna: pozycja 2 : 3,83% (118 głosów)
- ŁOPATOWSKI Arkadiusz: pozycja 3 : 1,65% (51 głosów)
- MAJKOWSKI Michał Tomasz: pozycja 4 : 1,59% (49 głosów)
- DURYŁO Adam Zbigniew: pozycja 5 : 0,94% (29 głosów)
- BARAN Iwona Mariola: pozycja 6 : 0,97% (30 głosów)
- MALINOWSKA Anna Barbara: pozycja 7 : 1,1% (34 głosów)
- CHERKOWSKI Jarosław Krzysztof: pozycja 8 : 1,52% (47 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRYSTYNY SIEMIEŃSKIEJ OSTRÓDA 2023:
- SIEMIEŃSKA Krystyna: pozycja 1 : 3,44% (106 głosów)
- PANEK Piotr Krzysztof: pozycja 2 : 1,49% (46 głosów)
- ZAPAŁOWSKI Kamil Dawid: pozycja 3 : 0,23% (7 głosów)
- TYKAŁOWSKA Elżbieta: pozycja 4 : 0,29% (9 głosów)
- STAWSKA Aneta: pozycja 5 : 0,06% (2 głosów)
- KOLAJ Marek: pozycja 6 : 0,49% (15 głosów)
- RYCHCIK Romana Maria: pozycja 7 : 0,03% (1 głosów)
- IRZYK Ewelina Maria: pozycja 8 : 0,26% (8 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GOŁĘBIEWSKI Marek: pozycja 1 : 8,09% (239 głosów)
- KUTRYB-WÓJCIK Maja Maria: pozycja 2 : 2,71% (80 głosów)
- OLESZKIEWICZ Renata Anna: pozycja 3 : 2,71% (80 głosów)
- FALKOWSKI Krystian: pozycja 4 : 0,37% (11 głosów)
- KŁOKOCKI Krzysztof: pozycja 5 : 1,35% (40 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GODLEWSKI Adrian Łukasz: pozycja 1 : 13,03% (385 głosów)
- BUJAK Dariusz Stanisław: pozycja 2 : 3,55% (105 głosów)
- WOJCIECHOWSKA-SOLOCH Ewa: pozycja 3 : 2,54% (75 głosów)
- ODOLIŃSKA Kamila Joanna: pozycja 4 : 1,86% (55 głosów)
- SIKORSKA Maria Jolanta: pozycja 5 : 1,22% (36 głosów)
- STĘPLEWSKA-DOLIŃSKA Agnieszka: pozycja 6 : 1,12% (33 głosów)
- KUŚ Mariusz Tomasz: pozycja 7 : 1,42% (42 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE POWIAT OSTRÓDZKI:
- BOJAROWSKI Mariusz: pozycja 1 : 5,85% (173 głosów)
- HOCH Henryk Paweł: pozycja 2 : 1,96% (58 głosów)
- LASKOWSKA Anna Maria: pozycja 3 : 0,51% (15 głosów)
- ANDRZEJEWSKA Maria Krystyna: pozycja 4 : 1,02% (30 głosów)
- GROCHOWSKA Katarzyna: pozycja 5 : 0,2% (6 głosów)
- KRYSIAK Jan: pozycja 6 : 1,15% (34 głosów)
- TADEJEWSKI Henryk Lech: pozycja 7 : 1,32% (39 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RZECZ JASNA KINGA WIŚNIEWSKA:
- PODSIADŁO Tomasz Przemysław: pozycja 1 : 6,23% (184 głosów)
- PIETROWICZ Natalia Anna: pozycja 2 : 1,05% (31 głosów)
- WALCZAK Sławomir Jan: pozycja 3 : 0,54% (16 głosów)
- KASPEREK Ewa Paulina: pozycja 4 : 0,47% (14 głosów)
- SZYMAJDA Szymon: pozycja 5 : 0,17% (5 głosów)
- KOWNACKA Kamila: pozycja 6 : 1,05% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ATRAKCYJNA OSTRÓDA:
- KRYGIER Miłosz: pozycja 1 : 1,93% (57 głosów)
- GROSS Andrzej: pozycja 2 : 1,29% (38 głosów)
- ŚLIWIŃSKA Anna: pozycja 3 : 2,2% (65 głosów)
- RUCIŃSKI Marcin: pozycja 4 : 1,22% (36 głosów)
- POMASKA Iwona Teresa: pozycja 5 : 0,47% (14 głosów)
- ROCHNIŃSKI Andrzej: pozycja 6 : 0,3% (9 głosów)
- CZYCZEL Aleksandra: pozycja 7 : 0,61% (18 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRODIUK WŁODZIMIERZ:
- HOFFMAN Grażyna Elżbieta: pozycja 1 : 1,76% (52 głosów)
- MOŻEJKO Daniel Michał: pozycja 2 : 1,39% (41 głosów)
- SACK Łukasz: pozycja 3 : 1,69% (50 głosów)
- CHMIELIŃSKI Maciej: pozycja 4 : 0,74% (22 głosów)
- DĘBSKA Krystyna Danuta: pozycja 5 : 0,81% (24 głosów)
- STADNIK Patryk: pozycja 6 : 0,07% (2 głosów)
- KOWALEWSKA Hanna: pozycja 7 : 0,47% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA DĄBROWSKIEGO OSTRÓDAODNOWA:
- PAWŁOWSKI Julian: pozycja 1 : 10,12% (299 głosów)
- LISOWSKI Adam Wojciech: pozycja 2 : 2,81% (83 głosów)
- BRZÓZKA Marta: pozycja 3 : 1,62% (48 głosów)
- SIENKIEWICZ Kamila Katarzyna: pozycja 4 : 1,56% (46 głosów)
- LEŚNIAK Ewa: pozycja 5 : 0,17% (5 głosów)
- BRDAK Bartłomiej: pozycja 6 : 1,39% (41 głosów)
- WIADRO Artur: pozycja 7 : 0,95% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRYSTYNY SIEMIEŃSKIEJ OSTRÓDA 2023:
- WAWRZONKOWSKA Ewa Elżbieta: pozycja 1 : 1,52% (45 głosów)
- CZERKAWSKI Maciej: pozycja 2 : 1,02% (30 głosów)
- KOLCZYŃSKA Alina: pozycja 3 : 0,44% (13 głosów)
- CZERNIAWSKI Marcin: pozycja 4 : 0,1% (3 głosów)
- GROSZKOWSKA Małgorzata: pozycja 5 : 0,34% (10 głosów)
- TYKAŁOWSKI Piotr Tadeusz: pozycja 6 : 0,34% (10 głosów)
- GESEK Norbert Krystian: pozycja 7 : 1,18% (35 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ORZECHOWSKI Stanisław Jerzy: pozycja 1 : 10,61% (294 głosów)
- STRUK Iwona: pozycja 2 : 1,48% (41 głosów)
- GAWOR Wojciech Jerzy: pozycja 3 : 0,69% (19 głosów)
- CZARNECKA Iwona Jolanta: pozycja 4 : 0,65% (18 głosów)
- SĄGOL Wojciech: pozycja 5 : 0,76% (21 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOWALSKI Ryszard: pozycja 1 : 13,29% (368 głosów)
- PUNPUR Marcin Marek: pozycja 2 : 3,94% (109 głosów)
- ROSIEWICZ Elżbieta: pozycja 3 : 2,17% (60 głosów)
- DOMERADZKI Jarosław Krystian: pozycja 4 : 1,19% (33 głosów)
- CZERNIAWSKA Lucyna: pozycja 5 : 1,05% (29 głosów)
- SARNECKA Elżbieta Renata: pozycja 6 : 1,23% (34 głosów)
- TADEJEWSKI Paweł: pozycja 7 : 4,19% (116 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE POWIAT OSTRÓDZKI:
- BERA Tadeusz: pozycja 1 : 5,49% (152 głosów)
- NAJMOWICZ Czesław Jan: pozycja 2 : 5,56% (154 głosów)
- GOLON-STĘPKA Monika Maria: pozycja 3 : 0,72% (20 głosów)
- PODGÓRSKA Iwona: pozycja 4 : 1,44% (40 głosów)
- ROMANOWSKA Danuta Elżbieta: pozycja 5 : 0,25% (7 głosów)
- ŚWIDERSKA Katarzyna: pozycja 6 : 0,4% (11 głosów)
- JAWORSKI Janusz Jerzy: pozycja 7 : 1,23% (34 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RZECZ JASNA KINGA WIŚNIEWSKA:
- ISZORO Karolina Maria: pozycja 1 : 8,77% (243 głosów)
- KŁOKOCKI Mariusz: pozycja 2 : 1,37% (38 głosów)
- JANKIEWICZ Marta Magdalena: pozycja 3 : 0,43% (12 głosów)
- KUBIŃSKI Tomasz: pozycja 4 : 0,18% (5 głosów)
- PODSIADŁO Iwona Małgorzata: pozycja 5 : 1,44% (40 głosów)
- KRAWCZYK Beniamin: pozycja 6 : 0,69% (19 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ATRAKCYJNA OSTRÓDA:
- ZDUNOWSKA Grażyna Zofia: pozycja 1 : 0,9% (25 głosów)
- GROTOWSKI Remigiusz: pozycja 2 : 0,47% (13 głosów)
- BUKSA Anna Maria: pozycja 3 : 0,25% (7 głosów)
- PAWŁOWICZ Patrycja Zuzanna: pozycja 4 : 0,14% (4 głosów)
- CZYCZEL Tadeusz: pozycja 5 : 1,23% (34 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BRODIUK WŁODZIMIERZ:
- BRODIUK Włodzimierz Michał: pozycja 1 : 2,71% (75 głosów)
- KUROWICKA Jolanta Hanna: pozycja 2 : 0,65% (18 głosów)
- ŻEBROWSKI Jan Mirosław: pozycja 3 : 0,29% (8 głosów)
- ZAJKO-KUBASZEK Jarosława: pozycja 4 : 0,51% (14 głosów)
- BOHDANOWICZ Krzysztof: pozycja 5 : 0,14% (4 głosów)
- ZIELIŃSKI Tomasz: pozycja 6 : 0,22% (6 głosów)
- EICHBERG Katarzyna: pozycja 7 : 0,83% (23 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA DĄBROWSKIEGO OSTRÓDAODNOWA:
- WAWRZYŃSKI Cezary: pozycja 1 : 6,53% (181 głosów)
- HORODYŁOWSKA Beata: pozycja 2 : 4,3% (119 głosów)
- KROPIDŁOWSKI Henryk Zygmunt: pozycja 3 : 0,94% (26 głosów)
- SZPECHAR Paweł Grzegorz: pozycja 4 : 1,84% (51 głosów)
- POROWSKA Joanna Karolina: pozycja 5 : 1,41% (39 głosów)
- JACKIEWICZ Marlena Elżbieta: pozycja 6 : 0,11% (3 głosów)
- CHRZĄSZCZ Wojciech: pozycja 7 : 1,05% (29 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRYSTYNY SIEMIEŃSKIEJ OSTRÓDA 2023:
- BRUŹDZIAK Tomasz: pozycja 1 : 3,32% (92 głosów)
- NOSEWICZ Jacek: pozycja 2 : 2,2% (61 głosów)
- WITOWSKI Tomasz Sylwester: pozycja 3 : 0,22% (6 głosów)
- JANKOWSKI Marcin: pozycja 4 : 0,11% (3 głosów)
- MANELSKA Marzena: pozycja 5 : 0,32% (9 głosów)
- EICHBERG Weronika: pozycja 6 : 0,04% (1 głosów)
- WAECHTER Agnieszka: pozycja 7 : 0,07% (2 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Zadania prezydenta, wójta i burmistrza
Wójt, burmistrz i prezydent pełnią rolę jednoosobowego organu wykonawczego gminy i mają określone zadania, a są to między innymi:
- opracowywanie programów rozwoju,
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- wykonywanie budżetu.
Ponadto są reprezentantami gminy i odpowiadają za kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Ile trwa kadencja wójta, burmistrza i prezydenta?
Wójt, burmistrz i prezydent sprawują władzę przez 5 lat, bo tyle trwa ich kadencja. Od niedawna obowiązuje zasada dwukadencyjności, która została wprowadzona w 2018 roku. Zakłada ona, że burmistrz, wójt oraz prezydent mogą ponownie startować w wyborach tylko raz. Pierwsza kadencja, która jest do tego zobowiązana to ta w latach 2018-2023.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?