Marlena Wawrzyniak, armwrestlerka z Grudziądza znów mistrzynią Europy!

Maryla Rzeszut
Marlena Wawrzyniak (Arm Fanatic Sport Grudziądz) na podium mistrzostw Europy w Bukareszcie, ze złotymi medalami na prawą i lewą rękę w kat. masters Nadesłane
Dwie zawodniczki Arm Fanatic Sport Grudziądz walczyły w reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy w siłowaniu na ręce w Bukareszcie.

Marlena Wawrzyniak w kategorii masters wywalczyła złoto na prawą i lewą rękę, a wśród seniorek srebro i brąz. Marta Opalińska w gronie seniorek była szósta. Maciej Gralak w kat. niepełnosprawnych zdobył złoto na prawą i lewą rękę.

Dwie grudziądzanki walczyły w 23-osobowej reprezentacji Polski podczas XXVI Mistrzostw Europy w armwrestlingu w Bukareszcie. Do stolicy Rumunii przybyło około 700 zawodników z 27 państw.

Zadebiutowała w masters -zdobyła dwa złota
Wawrzyniak debiutowała w kategorii masters do 70 kg i odniosła ogromny sukces. Nie dała większych szans rywalkom w siłowaniu na lewą i prawą rękę, stanęła na najwyższym stopniu podium. Została dwukrotną mistrzynią Europy.

Więcej informacji z Grudziądza i okolic czytaj tutaj

W kolejnych dniach w kat. seniorek do 65 kg toczyła zacięty bój z reprezentantkami Rosji. Wywalczyła 2. miejsce na prawą i 3. miejsce na lewą rękę. Jako jedyna Polka zdobyła cztery medale.

Marta Opalińska miała trudne zadanie. W kat. seniorek do 70 kg mierzyła się z grupą utytułowanych i bardziej doświadczonych zawodniczek. Ostatecznie uplasowała się na dobrym, 6. miejscu.

Maciej Gralak zdobył dwa złota ME w gronie niepełnosprawnych
Grudziądzanin, Maciej Gralak (też Arm Fanatic Sport), walczył w Bukareszcie w kategorii osób niepełnosprawnych do 60 kg. Zdobył złoto na lewą i brąz na prawą rękę.

Z jakimi wrażeniami wróciła Marlena Wawrzyniak z tegorocznych mistrzostw Europy? - Zapisały dla mnie nową, jakże historyczną... kartę medalową. Debiutując w kategorii masters zdobyłam dwa złote medale. Do tego w gronie seniorek srebro i brąz. A jeszcze w 2014 i 2015 r, w wadze 65 kg, na lewą rękę, w kategorii seniorek wywalczyłam mistrzostwo Europy... Teraz, w Bukareszcie, znów przeżyłam chwile radości, satysfakcji i sportowego spełnienia - przyznaje Marlena Wawrzyniak, zawodniczka i trenerka Arm Fantic Sport.