Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Na łatanie tymczasowych dziur w kasie Grudziądza potrzebny ma być kredyt do 30 mln zł. Czy radni dadzą zgodę?

(DD)
Do 30 milionów złotych w przyszłym roku pożyczać będzie mógł prezydent Grudziądza, aby na bieżąco, w miarę potrzeb łatać dziury w budżecie miasta. Jeśli zgodzą się na to radni.

Podczas środowej sesji grudziądzcy rajcy mają głosować nad uchwałą ustalającą na 30 mln zł maksymalną wysokość zobowiązania krótkoterminowego zaciąganego przez Prezydenta Grudziądza na pokrycie przejściowego deficytu budżetowego w przyszłym roku.

- To asekuracja płynności finansowej miasta. Przyczyni się szczególnie do terminowego regulowania zobowiązań niezależnie od uzyskanych wpływów dochodów ze źródeł zewnętrznych - informuje Karol Piernicki, rzecznik prezydenta Grudziądza.

Rzecznik Piernicki tłumaczy, że miasto musi ponosić wydatki na bieżąco, mimo że część subwencji czy różnego rodzaju dochodów do kasy miasta wpływa później.

Krótkoterminowość takiego zobowiązania oznacza, że będzie zarówno zaciągnięte, jak i spłacone w nadchodzącym roku, czyli do 31 grudnia 2024. Zabezpieczeniem zobowiązania ma być weksel in blanco.

Źródłem spłaty będą dochody własne gminy-miasto Grudziądz.

Wybór instytucji finansowej, która udzieli takiego kredytu lub pożyczki ma zostać dokonany zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zaciąganie takiego kredytu nie jest nową praktyką. Zaciągnięty został także w tym roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Na łatanie tymczasowych dziur w kasie Grudziądza potrzebny ma być kredyt do 30 mln zł. Czy radni dadzą zgodę? - Gazeta Pomorska

Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto