Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice [relacja live]

pomorska.pl
O godz. 18 rozpocznie się bardzo ważne spotkanie Olimpii. Rywalem będzie jeden z konkurentów w walce o awans - Chojniczanka Chojnice.

Olimpia Grudziądz 0:1 Chojniczanka Chojnice
42' Paweł Zawistowski

Olimpia: Patryk Królczyk - Damian Ciechanowski (46' Damian Michalik), Matic Zitko, Lukas Klemenz, Marcin Woźniak - Arkadiusz Kasperkiewicz, Jakub Łukowski, Kamil Kurowski, Adam Banasiak, Marcin Kaczmarek - Daniel Feruga (55' Marcin Smoliński).
Rezerwowi: Jakub Wrąbel, Marcin Smoliński, Dariusz Kłus, Wesllem Monteiro, Radosław Jasiński, Miłosz Waszczuk, Damian Michalik.

Chojniczanka: Maciej Gostomski, Marcin Biernat, Paweł Zawistowski, Przemysław Pietruszka, Rafał Grzelak, Andrzej Rybski, Tomasz Mikołajczak, Łukasz Kosakiewicz, Jacek Podgórski, Wojciech Lisowski, Michał Markowski (34' Bartłomiej Niedziela).
Rezerwowi: Łukasz Budziłek, Michał Jakóbowski, Michał Przybyła, Hieronim Gierszewski, Bartłomiej Niedziela, Karolis Chvedukas, Paweł Golański.

90'+6 Koniec spotkania
90'+3 Wesllem uderzał głową, ale ponad bramką
90' Sędzia doliczył pięć minut do podstawowego czasu gry
90' Woźniak faulował przed własnym polem karnym i został za to ukarany żółtym kartonikiem
87' Zapowiada się nerwowa końcówka, Olimpia za wszelką cenę dąży do wyrównania
85' Krółczyk źle wybił piłkę, strzelał jeden z graczy Chojniczanki, ale czujny był stoper Olimpii
81' Kolejny niezły strzal grudziądzan, futbolówka znowu minimalnie obok słupka
79' Dobry strzał Łukowskiego z dystansu. Piłka minimalnie minęła bramkę
77' Michalik walczył o piłkę, jego rywal upadł, ale zawodnik Olimpii postanowił go upomnieć. Wywiązała się mała utarczka, szybko uspokojona przez arbitra
74' Ogromne zamieszanie. Michalik atakowany nieprzepisowo przez Biernata, zawodnik Olimpii miał rozdartą koszulkę, ale nie było zapasowej. Po dłuższej chwili wszystko zostało opanowane
71' Dobra szansa grudziądzan, ale w ostatniej chwili wybili goście
69' Kurowski wślizgiem powstrzymał akcję Podgórskiego
66' Strzał Łukowskiego z dystansu, ale obok bramki
64' Zółta kartka dla Kosakiewiecza
62' Mikołajczak miał świetną sytuację, ale nie trafił nawet w światło bramki
59' Mikołajczak wrocił na murawę
57' Mikołajczak leży na murawie. Konieczna jest pomoc medyczna
55' Smoliński za Ferugę
52' Niezła akcja grudziadzan, ale niecelnie podał Feruga
48' Dobra piłka do Michalika, którego wyprzedził jednak Lisowski
46' Początek drugiej połowy
46' Michalik za Ciechanowskiego

45'+2 Koniec pierwszej części spotkania
45'+2 Kasperkiewicz ukarany żołtą kartką
45' Pierwsza połowa meczu potrwa dwie minuty dłużej
42' Dogranie do Zawistowskiego, który kilku metrów uderzyl idealnie obok lewego słupka bramki i pokonał Królczyka
40' Dobra akcja Olimpii, Kaczmarek chcial dograć w pole karne, ale poślizgnął się i nie trafił czysto w piłkę
39' Podgórski ukarany żółtą kartką za faul na Ferudze
37' Z rzutu wolnego strzelał Kosakiewicz, ale wysoko ponad bramką
36' Faul Zitko niedaleko własnego pola karnego
34' Bartłomiej Niedziela zastąpił kontuzjowanego Markowskiego
33' Dobrze wrzucona piłka z rzutu rożnego, ale wybijają goście. Kolejny rzut rożny
32' Markowski ucierpiał w starciu z rywalem i potrzebuje pomocy medycznej
30' Kaczmarek przejął piłkę i wychodził na sytuację sam na sam, został jednak zatrzymany przez rywala. Wydawało się, że był faulowany, ale sędzia podytkował tylko rzut rożny
29' Żitko faulował wychodzącego z kontratakiem zawodnika gości i został ukarany żółtą kartką
28' Grudziądzanie mają rzut rożny
25' Olimpia zyskuje przewagę
23' Kurowski dobrze zatrzymał próbę dośrodkowania przez Podgórskiego
22' Strzał Chojniczanki z dystansu, ale obok bramki
21' Królczyk dobrze obronił strzał gości
19' Gra na razie toczy się głównie w środku pola
16' Kurowski nie ryzykował i wybil pilkę na aut, będąc atakowanym blisko własnego narożnika
15' Celny strzał Łukowskiego, jednak piłka skierowana została w środek bramki i Gostomski nie miał problemów z jej chwyceniem
14' Markowski sfaulował Łukowskiego blisko własnego pola karnego
13' Faul Chojniczanki na własnej połowie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Łukowski, zagrał nieźle, ale goście wybili piłkę
12' Łukowski dograł w pole karne, do piłki próbował doskoczyć Banasiak, ale dośrodkowanie było nieco zbyt wysokie
10' Dobra, prostopadła piłka do Banasiaka, którego ubiegł gracz Chojniczanki, wybijając piłkę poza boisko. Rzut rożny dla "biało-zielonych"
9' Małe zamieszanie w polu karnym Olimpii, piłkarze Chojniczanki domagali się rzutu karnego, widząc zagranie ręką grudziądzan, ale gwizdek sędziego milczał
8' Kaczmarek zablokował dośrodkowanie Lisowskiego. Goście rozpoczną wrzutem z autu
8' Faul Olimpii w środku pola
7' Kaczmarek ograł Lisowskiego z lewej strony boiska, ale chwilę później obrońca Chojniczanki naprawił błąd
6' Zawistowski uderzał z rzutu wolnego, ale trafił wprost w mur ustawiony przez grudziądzan
5' Faul Olimpii 25 metrów od bramki Królczyka
4' Dobry odbiór Banasiaka na własnej połowie
3' Kaczmarek chciał nabić rywala i zyskać rzut rożny, ale ta sztuka mu się nie udała
2' Goście pod bramką Olimpii, ale gospodarze skutecznie odebrali futbolówkę
1' Rozpoczęła Chojniczanka!