Olimpia Grudziądz - Podbeskidzie Bielsko-Biała [zapis relacji live]

pomorska.pl
Nowy sezon w pierwszej lidze właśnie startuje! Na inaugurację Olimpia Grudziądz na własnym stadionie podejmie spadkowicza z Ekstraklasy - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Początek spotkania o godz. 18.

Olimpia Grudziądz 0:2 Podbeskidzie Bielsko-Biała
28' Robert Demjan
52' Tomasz Podgórski

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel - Damian Ciechanowski (75' Patryk Skórecki), Matic Zitko, Mariusz Malec, Radosław Jasiński - Dariusz Kłus (75' Daniel Kraska), Marcin Smoliński, Adam Banasiak, Marcin Kaczmarek, Kamil Kurowski (54' Karol Angielski)- Damian Michalik.
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Lukas Klemenz, Adrian Bielawski, Maciej Wolski, Patryk Skórecki, Daniel Kraska, Karol Angielski.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński - Adam Deja, Robert Menzel, Mariusz Magiera (80' Ariel Wawszczyk), Marek Sokołowski - Daniel Mikołajewski, Daniel Feruga, Tomasz Podgóski (65' Dariusz Kołodziej), Damian Chmiel, Łukasz Sierpina, Robert Demjan (90'+3 Kamil Jonkisz).
Rezerwowi: Mateusz Lis, Dariusz Kołodziej, Damian Jakubik, Kamil Jonkisz, Konrad Gutowski, Ariel Wawszczyk, Łukasz Zakrzewski.

90'+5 Koniec spotkania. Olimpia przegrała inauguracyjne spotkanie ze spadkowiczem
90'+3 Kamil Jonkisz zastępuje na boisku Demjana
90' Sędzia doliczył pięć minut do podstawowego czasu gry
87' Leszczyński pewnie chwycił piłkę po strzale Kaczmarka
85' Zółta kartka dla Banasiaka
83' Sierpina z dystansu, świetnie broni jednak Wrąbel
81' Wrzutka Banasiaka zablokowana. Rzut rożny
80' Wawszczyk za Magierę
78' Feruga zagrywał piłkę ręką. Rzut wolny dla Olimpii
75' Podwójna zmiana w ekipie grudziądzan. Skórecki za Ciechanowskiego i Kraska za Kłusa
75' Grudziądzanie naciskają rywali, jednak nie mogą przebić się przez ich obronę
65' Podgórski schodzi z boiska, zmieni go Kołodziej
64' Kaczmarek sfaulowany tuż przed polem karnym gości. Deja ukarany żółtym kartonikiem
60' Kaczmarek wywalczył rzut rożny. Do dośrodkowania z narożnika boiska żaden z grudziądzan nie zdołał dojść
59' Angielski strzelał z dystansu, Leszczyński z trudem obronił. Dobijał jeszcze Kaczmarek, jednak z ostrego kąta i tym razem golkiper gości chwycił już piłkę
56' Malec leży na murawie, potrzebna jest interwencja sztabu medycznego
54' Angielski zmienia Kurowskiego
53' Zawodnik Olimpii faulowany w polu karnym rywala, jednak sędzia tego nie dostrzegł
52' Podgórski pewnie wykorzystał "jedenastkę", Górale prowadzą już dwoma bramkami
50' Rzut karny dla Podbeskidzia!
49' Piłka w rękach Leszczyńskiego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego
48' Faul na Kaczmarku z prawe jstrony boiska. To dobre miejsce do dośrodkowania w pole karne
46' Rzut rożny dla grudziądzan, jednak nie przyniósł zagrożenia pod bramką gości
46' Rozpoczęła się druga część spotkania

45' Koniec pierwszej części spotkania
45' Deja zagrał ręką po dośrodkowaniu Michalika. Rzut wolny dla grudziądzan
44' Dwie próby Kłusa i obie niecelne
42' Kazmarek miał dobrą okazję do zdobycia bramki, ale przestrzelił
39' Świetna okazja Kurowskiego, jednak piłka po jego strzale minęła słupek bramki strzeżonej przez Leszczyńskiego
39' Sokołowski główkował prosto w ręce Wrąbla
37' Menzel ukarany żółtą kartką
36' Obrońca grudziądzan wrócił już na murawę
35' Jaiński ucierpiał w starciu z rywalem. Nie podnosi się z murawy
33' Bomba Banasiaka minimalnie obok bramki! Było bardzo blisko!
32' Jasiński wywalczył rzut rożny dla Olimpii
31' Malec główkował po dograniu Kaczmarka z rzutu wolnego. Piłka po strzale poszybowała jednak minimalnie ponad poprzeczką gości
30' Faul Chmiela na Michaliku
28' Dobre podanie do Demjana, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z Wrąblem. Podbeskidzie prowadzi
27' Kontratak grudziądzan, Michalik dogrywał w kierunku wybiegajacego kolegi, ale podanie przejął defensor Podbeskidzia
26' Sokołowski wrzucał piłkę z prawego skrzydła, ale dobrze zablokował ją Banasiak
25' Dobre podanie do Kaczmarka, który nie zdołał jednak opanować futbolówki
24' Sierpina nie zdążył do podania i piłka opuściła boisko
21' Świetna obrona Leszczyńskiego po strzale głową Malca!
16' "Gorale" wywalczyli rzut rożny, z którego nic groźnego jednak nie wyniknęło
15' Feruga spróbował prostopadłego dogrania do Demjana, ale niecelnie
13' Deja nieprzepisowo zatrzymywał wychodzącego na pozycję Michalika
12' Wrąbel pewnie łapie piłkę po dograniu w pole karne Olimpii
10' Mecz na razie wyrównany, gra toczy się głównie w środku pola
9' Grudziądzanie podeszli wysoko do rywali i efektem jest błąd graczy Podbeskidzia
7' Faul Kaczmarka w środku boiska
6' Jasiński wybija piłkę poza boisko po małym zamieszaniu w polu karnym Olimpii. Rzut rożny dla Podbeskidzia
5' Feruga strzelał z dystansu, jednak zbyt mocno, by zaskoczyć Wrąbla
4' Piłka na prawą stroną do Kurowskiego, który nie zdążył opanować futbolówki w granicach boiska
3' Kaczmarek znalazł się w polu karnym grudziądzan, dogrywał w kierunku SMolińskiego, którego uprzedził obrońca przyjezdnych
2' Demjan został obsłużony świetnym podaniem i nie miał przed sobą żadnego defensora Olimpii, jednak jego strzał był kompletnie nieudany
1' Rozpoczęli "Górale"