MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tak wygląda Muzeum "Flis", za którego przygotowanie za fundusze unijne Grudziądz otrzymał nagrodę marszałka województwa. Zobacz zdjęcia

Daniel Dreyer
Daniel Dreyer
Za modernizację i urządzenie Muzeum Handlu Wiślanego "Flis", z wykorzystaniem funduszy unijnych  samorząd Grudziądza został nagrodzony. Zobacz więcej zdjęć z tego muzeum >>>>
Za modernizację i urządzenie Muzeum Handlu Wiślanego "Flis", z wykorzystaniem funduszy unijnych samorząd Grudziądza został nagrodzony. Zobacz więcej zdjęć z tego muzeum >>>>Piotr Bilski
Miasto Grudziądz zostało nagrodzone za pozyskiwanie i wykorzystywanie funduszy unijnych. Marszałek województwa docenił projekt, który został w dużej mierze sfinansowany z unijnej dotacji, którą... sam przyznał.

Podczas gali w Toruniu wręczono nagrody Piotra Całbeckiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Laureatem nagrody w kategorii "Fundusze unijne" został samorząd Grudziądza. Za przeprowadzenie kompleksowej modernizacji zrujnowanych zabytkowych spichlerzy nr 33-35 i utworzenie w nich Muzeum Handlu Wiślanego "Flis".

Przypomnijmy, że na zrealizowanie remontu i utworzenie tego muzeum miasto Grudziądz pozyskało dotację w wysokości nieco ponad 9 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, którymi dysponuje marszałek województwa. Łączny koszt remontu budynków oraz przygotowania ekspozycji wyniósł ok. 10,6 mln zł.

"Dzięki realizacji projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 dwa osiemnastowieczne spichlerze, z listy Pomników Historii RP, zyskały nowe funkcje i odzyskały dawny wygląd. Muzeum uczy, bawi i gromadzi turystów" - czytamy w uzasadnieniu przyznania nagrody.

- Odebrana przeze mnie nagroda stanowi wyróżnienie dla wszystkich, którzy swoim trudem doprowadzili do tego, że na kulturalnej mapie naszego miasta pojawiła się tak prestiżowa instytucja - na swoim profilu na Facebooku po dziękował Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Modernizację spichlerzy i organizowanie Muzeum Handlu Wiślanego "Flis" w Grudziądzu zakończono jesienią ubiegłego roku. Placówka otwarta została we wrześniu 2022 roku.

Muzeum "Flis" jest jedną z najnowocześniejszych instytucji kultury w regionie kujawsko-pomorskim i w kraju. Jego ekspozycje przygotowano w wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń, sprawiających, że są to ekspozycje multimedialne i interaktywne.

Największą atrakcją dla dzieci i nastolatków, które odwiedzają muzeum "Flis" są warsztaty piekarnicze dla dzieci i młodzieży.

Od czasu, gdy we wrześniu 2022 roku uruchomiono Muzeum Handlu Wiślanego Flis - które jest oddziałem Muzeum im. ks. Władysława Łęgi w Grudziądzu - liczba osób odwiedzających grudziądzką placówkę wzrosła o ponad 10 tysięcy zwiedzających.

Pod koniec ubiegłego roku muzeum "Flis" zostało nagrodzone w konkursie "Odkrywca 2022" marszałka województwa za "budowanie wizerunku marki turystycznej województwa w kraju i za granicą oraz rozwój turystyki i gospodarki turystycznej w regionie".

Modernizacja spichlerzy na potrzeby muzeum "Flis" została też zgłoszona do konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku".

Jak wygląda Muzeum Handlu Wiślanego "Flis" zobacz na naszych zdjęciach:

Za modernizację i urządzenie Muzeum Handlu Wiślanego "Flis", z wykorzystaniem funduszy unijnych  samorząd Grudziądza został nagrodzony. Zobacz więcej zdjęć z tego muzeum >>>>

Tak wygląda Muzeum "Flis", za którego przygotowanie za fundu...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto