Bieg ulicami miasta uczcił rocznicę założenia Radzynia Chełmińskiego

dxc
Piotr Bilski
Ponad setka gimnazjalistów z powiatu grudziądzkiego i Wąbrzeźna wzięła udział w biegu z okazji 781. „urodzin” Radzynia Chełmińskiego.

Święto miasta i święto sportu w Radzyniu Chełmińskim. Wczoraj z okazji 781. rocznicy nadania praw miejskich, w biegu zmierzyli się gimnazjaliści.

Ścigali się na ulicach

Młodzi biegacze mieli do pokonania trasę z boiska przy ruinach zamku krzyżackiego na boisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Ścigali się ulicami Waryńskiego, Dąbrowskich, Jagiellończyka, Sady, Tysiąclecia. Ale nie wszyscy, bo... jedna z grup pomyliła trasę.

Organizatorzy stanęli jednak na wysokości zadania i od ręki zorganizowali dodatkową kategorię dla uczniów, którzy niechcący skrócili sobie dystans.

Wśród dziewcząt dystans najszybciej pokonała Oliwia Gołębiewska. Drugie miejsce zajęła Julia Zygarnicka, a trzecie Agata Pietkiewicz.

Wśród chłopców triumfował Filip Chojnacki. Drugi na metę dobiegł Bartosz Romanowski a jako trzeci zameldował się na niej Paweł Potaczała.

Na dystansie skróconym najszybszy był Tomasz Niemyt. Drugi przybiegł Kacper Muszalski, a trzecie miejsce zajął Jakub Gurak.

Ten bieg jest już radzyńską tradycją

Uliczny bieg gimnazjalistów z okazji 781. rocznicy nadania przywileju lokacyjnego Radzyniowi Chemińskiemu zorganizował miejscowy Zespół Szkół. Sportowo-rekreacyjna impreza odbyła się już 12 raz.