Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy inkubator przedsiębiorczości jest już gotowy. Czekamy aż „przypłyną” firmy

(DXC)
Ewa Wrzos pokazuje kuchnię urządzoną w inkubatorze przedsiębiorczości
Ewa Wrzos pokazuje kuchnię urządzoną w inkubatorze przedsiębiorczości Przemek Decker
Urządzenie pomieszczeń, w których ma się rozwijać biznes, pochłonęło 2,6 miliona złotych. 800 tys. zł do puli projektu dołożyła Unia Europejska.

Inkubator przedsiębiorczości jest już gotowy. Powstał on na drugim piętrze hali, która znajduje się przy ul. Waryńskiego i należy do Grudziądzkiego Parku Przemysłowego. Wcześniej na tej kondygnacji znajdowało się jedno duże pomieszczenie, ale nikt nie chciał go wynająć. Dlatego pracownicy GPP postanowili podzielić je mniejsze pracownie. Z nadzieją, że łatwiej będzie je wynająć.

Dla nowych biznesów czynsz jest niższy

- Z całych sił bierzemy się za poszukiwanie najemców. W ramach akcji promocyjnej przygotujemy ulotki i specjalne gadżety. Czy to zadziała? Mamy nadzieję, że tak. Tym bardziej, że już wcześniej zgłaszali się do nas przedstawiciele firm wstępnie zainteresowani wynajmem pomieszczeń - twierdzi Ewa Wrzos z GPP.

Dla nowych firm oraz tych, które działają do 3 lat czynsz będzie wynosił 10 złotych za m kw. Poza pracowniami na inkubator składa się jeszcze zaplecze socjalne. Do dyspozycji najemców będą również dwie windy i spory plac manewrowy.

Urządzenie inkubatora przedsiębiorczości kosztowało ok. 2,6 miliona złotych. Ok. 800 tysięcy złotych wyłoży na ten cel Unia Europejska.

Jest to drugi inkubator, który działa pod auspicjami GPP. Pierwszy-przypomnijmy- powstał w budynku, w którym przed wieloma laty działała zakładowa straż pożarna Stomilu.

Pieniądze zostały dobrze zainwestowane?

Urządzenie obu inkubatorów pochłonęło w sumie kilka milionów złotych. Wśród mieszkańców nie brakuje głosów, że te pieniądze mogły zostać zainwestowane w bardziej efektywny sposób.

Joanna John-Błażyńska, szefowa GPP przekonuje jednak, że uruchamianie inkubatorów było dobrym pomysłem. - Do tej pory takiego miejsca w Grudziądzu nie było. Pozyskane środki pozwoliły nam na uporządkowanie i modernizację części terenu po byłym Stomilu, stworzyliśmy warunki dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą oraz mamy możliwość ich wspomagania przez dyżury doradców, szkolenia, inne spotkania - przekonuje prezes parku przemysłowego. I dodaje: - W budynku nr I inkubatora obecnie jest wolne tylko jedno pomieszczenie, a jedna z firm tam działających zatrudnia prawie 40 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto