Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów [relacja live]

Olimpia prezentuje się wiosną znacznie lepiej i ma coraz większe szanse na utrzymanie I ligi w Grudziądzu. W sobotę kolejna szansa, by dopisać do swojego dorobku trzy punkty. Grudziądzanie na własnym stadionie podejmą Chrobrego Głogów. Początek spotkania o godz. 14.

Olimpia Grudziądz 2:1 Chrobry Głogów
38' Łukasz Szczepaniak
63' Marcin Kaczmarek
86' Marcin Kaczmarek

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Jakub Szarpak (61' Marcin Smoliński) - Sebastian Bartlewski (83' Oskar Trzepacz), Marcin Kaczmarek, Adam Banasiak (71' Patryk Skórecki), Piotr Darmochwał, Dariusz Kłus - Nildo.
Rezerwowi: Patryk Królczyk, Adrian Bielawski, Michal Piter-Bućko, Marcin Smoliński, Patryk Skórecki, Rafał Babul, Oskar Trzepacz.

Chrobry Głogów: Karol Szymański - Robert Pisarczuk, Mateusz Długołęcki, Gracjan Horoszkiewicz, Adam Samiec, Bartosz Machaj (72' Dominik Kościelniak), Szymon Drewniak, Mateusz Machaj, Marcel Górski, Łukasz Szczepaniak, Maciej Górski.
Rezerwowi: Sławomir Janicki, Michał Bednarski, Karol Hodowany, Wiktor Kobiela, Dominik Kościelniak, Patryk Malinowski, Paweł Wojciechowski.

90'+4' Koniec spotkania! Olimpia z trzema punktami!
90'+4' Rajd Skóreckiego środkiem boiska z faulem zatrzymał jeden z głogowian
90'+3' W pole karne Olimpii pobiegł nawet golkiper Chrobrego, jednak z dośrodkowania nie wyniknęło żadne zagrożenie
90'+2' Faul na głogowianach blisko narożnika boiska.
90'+1' Strzał Trzepacza złapał Szymański. Olimpia nie oddaje pola rywalom, zmierzając po kolejne zwycięstwo
90' Sędzia doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry
88' Faul na Trzepaczu w środku pola
87' Pisarczuk schodzi z boiska. Zastąpił go Paweł Wojciechowski
86' Gooooooooooooooooool! Ciechanowski zagrał świetną piłkę w pole karne, którą wykorzystał Kaczmarek, strzelając piękną bramkę!
85' Trzepacz faulowany podczas walki w sytuacji
83' Trzepacz zastąpi Bartlewskiego
80' Nildo w ostatniej chwili zatrzymany przez Horoszkiewicza
79' Smoliński znalazł się w dobrej sytuacji, wykorzystując błąd obrońcy i oddał strzał z ostrego kąta, jednak wysoko ponad bramką
77' Zitko zatrzymał groźną kontrę głogowian
75' Nildo w sytuacji sam na sam strzelił w Szymańskiego!
74' Kolejna kontra grudziądzan. O piłkę walczył Bartlewski i Horoszkiewicz. Gracz Olimpii sfaulował rywala tuż przy linii końcowej
72' Kościelniak zmienia Bartosza Machaja
71' Skórecki zmienia Banasiaka
69' Kontra Olimpii. Grudziądzanie mieli przewagę, jednak Kaczmarek nie zdecydował się ani na strzał, ani podanie do dobrze ustawionego Nildo i mocno spowolnił akcję
66' Grudziądzanie teraz blisko straty gola. W ostatniej chwili piłkę wybił Malec
66' Smoliński dopadł do bezpańskiej piłki i zdecydował się na strzał z 40 metrów. Piłka minimalnie minęła słupek
63' Kaczmarek pewnie wykorzystał rzut karny. Olimpia doprowadza do remisu!
62' Faul na Kłusie w polu karnym Chrobrego! Sędzia wskazał na "jedenastkę"
61' Pierwsza zmiana w Olimpii. Smoliński zmienił Szarpaka
58' Ciechanowski wygrał pojedynek biegowy ze Szczepaniakiem i uratował drużynę przed groźną sytuacją gości
56' Banasiak oddał mocny strzał sprzed pola karnego, jednak prosto w rękawice Szymańskiego
54' Rzut rożny dla Chrobrego. Najwyżek wyskoczył Kłus i wybił piłkę
52' Co za szansa Olimpii! Ciechanowski poradził sobie z rywalem dobrze odegrał Darmochwałowi, od którego piłka trafiła do Kaczmarka. Skrzydłowy Olimpii oddał strzał, jednak piłka po odbiciu się od rywala opuściła boisko
49' Mogło być 0:2! Szczepaniak zagrał na wolne pole, tam obrońcę wyprzedził Górski i znalazł się w idealnej sytuacji do podwyższenia prowadzenia, jednak przestrezelił
47' Kontra grudziądzan, jednak Bartlewski zbyt długo zwlekał ze strzałem i piłka odbiła się od obrońcy gości
46' Początek drugiej połowy meczu

45' Koniec pierwszej części spotkania
42' Nildo główkował, ale piłkę chwycił Szymański
40' Grudziądzanie po stracie bramki nadal atakują, ale póki co Chrobry dobrze radzi sobie z naporem gospodarzy
38' Kontra gości, piłka do Szczepaniak, który z bliskiej odległości pokonał Fabiniaka
36' Kaczmarek dośrodkował w pole karne, piłkę wybili przyjezdni, dopadł do niej Malec, jednak jego strzał był bardzo daleki od ideału
35' Akcja Ciechanowskiego i rzut rożny dla grudziądzan
32' Dobra indywidualna akcja Szarpaka, który przy linii końcowej minął rywala i dograł partnerowi na trzeci metr. Nieco przypadkową interwencją popisał się jednak stoper Chrobrego, wybijając futbolówkę głową
31' Kontra gości, piłkę przed pole karne otrzymał Drewniak i oddał strzał, który jednak nie mógł zaskoczyć Fabiniaka
29' "Centrostrzał" Kaczmarka minął bramkę Chrobrego
26' Wrzutka na głowę Kłusa, który tym razem wywalczył pozycję strzelecką, jednak uderzenie piłki głową było zbyt lekkie, by mogło zaskoczyć dobrze ustawionego Szymańskiego
25' Dobra wrzutka na dalszy słupek do Kłusa, którego uprzedził jeden z rywali, wybijając piłkę poza linię końcową
24' Świetnie do podania wybiegł Banasiak, który wyprzedził Pisarczuka. Gracz Chrobrego ratował się faulem, za co zobaczył żółtą kartkę
23' Pisarczuk otrzymał niezłe podanie i popędził prawym skrzydłem. Czystym wślizgiem zatrzymał go Szarpak
21' Kaczmarek ukarany żółtym kartonikiem
20' Dobre dośrodkowanie w kierunku Nildo, którego w ostatnim momencie ubiegł Szymański, łapiąc piłkę
18' Gra przeniosła się do środka boiska
14' Mecz się nieco wyrównał, choć Olimpia nadal ma optyczną przewagę
12' Kaczmarek sfaulował rywala z prawej strony boiska. Będzie niezła okazja do wrzutki
12' Rajd Bartlewskiego po przejęciu piłki. Pomocnik Olimpii oddał mocny strzał sprzed pola karnego, futbolówkę odbił jednak jeden z graczy Chrobrego
10' Dobra piłka do wychodzącego na czystą pozycję Bartosza Machaja, który opanował futbolówkę, ale dobry powrót zaliczył Szarpak. Rzut rożny dla gości
10' Faul Bartlewskiego w środku pola
8' Ciechanowski zatrzymany przez obrońcę Chrobrego, jednak piłka opuściła boisko i będzie rzut rożny
7' Kontra przyjezdnych skutecznie zatrzymana przez obrońców Olimpii
5' Dobra akcja grudziądzan, Kaczmarek dograł Nildo, jednak Brazylijczyk nie zdołał opanować futbolówki
4' Długa piłka w kierunku Górskiego, jednak zbyt wysoko i bez problemu chwycił ją Fabiniak
2' Dośrodkowanie Banasiaka i gospodarze byli blisko oddania strzału głową. W ostatniej chwili skutecznie interweniował jeden z graczy Chrobrego
2' Olimpia od początku bardzo wysoko i agresywnie
1' Rozpoczęli grudziądzanie