MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sześciu wspaniałych! To są najlepsi funkcjonariusze w Grudziądzu. Zostali nagrodzeni. Zdjęcia

Piotr Bilski
Piotr Bilski
Daniel Dreyer
Daniel Dreyer
W refektarzu grudziądzkiego ratusza uroczyście wręczono nagrody wyróżniającym się funkcjonariuszom służb mundurowych. Zobaczcie zdjęcia>>>>
W refektarzu grudziądzkiego ratusza uroczyście wręczono nagrody wyróżniającym się funkcjonariuszom służb mundurowych. Zobaczcie zdjęcia>>>>Piotr Bilski
Sześciu wspaniałych! Trzech policjantów, dwóch strażaków oraz strażnik miejski to wyróżniający się funkcjonariusze w Grudziądzu. Są oddani służbie, zaangażowani, pomocni dla mieszkańców, skuteczni! Zobaczcie kto odebrał nagrody.

Nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy w Grudziądzu to już tradycja. Co roku przyznaje je prezydent Grudziądza, na wniosek komendantów.

Najlepsi patrolowi w Grudziądzu

Tytuł „Patrolowy roku straży miejskiej" zdobył st. insp. Krzysztof Sieg, który właśnie obchodzi jubileusz 25-lecia pracy w tej formacji.

- Nawet nie wiem, kiedy te lata minęły. To ćwierć wieku, a ja, jakby to było wczoraj, pamiętam kiedy zaczynałem - mówi Krzysztof Sieg.

Chwalony jest za stoicki spokój, ale także skuteczność i pracowitość.

- Praca nie jest lekka, bo interwencje są różne i ludzie różnie reagują. Czasami bywa nerwowo i są sytuacje, które nam też zagrażają. Ale przez 25 lat nabyłem takiego oświadczenia, że mi ta praca odpowiada, a najbardziej to, że nie ma monotonii: każdy dzień to coś innego, nowa interwencja i nowe doświadczenia. Wrażeń tu nigdy nie brakuje.

A co najbardziej satysfakcjonuje? - Podziękowania za dobrze załatwioną interwencję. To chyba jest najlepszą nagrodą - odpowiada Krzysztof Sieg.

Nagrodę dla „Patrolowego Roku Policji" odebrał starszy sierżant Łukasz Hinz, służący w policji od 2019 roku.

- Dla mnie jest to dodatkowe wyróżnienie, które oprócz tego, że spełniam się w pracy, jest takim ukoronowaniem całego roku służby - mówi Łukasz Hinz.

Chwalony jest za profesjonalizm. W ostatnim czasie, razem z patrolową partnerką, zapobiegł próbie samobójczej.

Łukasz Hinz mówi: - Uratowanie czyjegoś życia daje wiele satysfakcji. W takiej sytuacji czuje się, że po „coś” jest się w tej pracy.

Na nagrodę pracuje cała zmiana

Tytuł „Strażaka Roku z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1" odebrał młodszy kapitan Dawid Sierdziński. W straży pracuje od ośmiu lat, wcześniej ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu. W ubiegłym roku uczestniczył w 130 akcjach, a to jeden z najwyższych wyników w jednostce. - Nie ma czasu na nudę. Czy pożary, czy miejscowe zagrożenia, zawsze jest czym się wykazać - mówi Dawid Sierdziński.

I dodaje: - Takiego wyróżnienia nie można traktować jako wyróżnienie jednoosobowe. Na tę nagrodę pracuje cała zmiana . Jeżeli ja mogłem się wykazać w jakiejś dziedzinie, ktoś inny musiał robić coś innego. Także... gratuluję wszystkim strażakom, to nasz wspólny sukces.

Tytuły otrzymali także równie zasłużeni funkcjonariusze:

  • „Policjant Ruchu Drogowego Roku” - sierżant Miłosz Kownacki, który wraz z kolegą z patrolu zatrzymał samochód skradziony na terenie Olsztyna. Taktowny, i aktywny, w ub. roku wylegitymował 1200 osób.

  • „Dzielnicowy Roku” - asp. sztab. Szymon Nowicki, policjant - ratownik medyczny, zawsze gotowy do pomocy, zwykle pierwszy na miejscu zdarzenia. Tytuł ten zdobył już po raz dziewiąty.

  • „Strażak Roku z JRG 2” - starszy ogniomistrz Piotr Dykalski. Chwalony m.in. za spokój i pracowitość. W ub. r. wyniósł butle z gazem z płonącego budynku. Podczas niedawnego pożaru na ul. Karabinierów, ruszył z pomocą, choć miał dzień wolny.

- To jest coś niezwykłego: często z narażeniem swojego zdrowia, życia dbacie o bezpieczeństwo mieszkańców i w imieniu mieszkańców bardzo wam za to dziękuję - mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza wręczając laureatom nagrody.

Nagrody dla funkcjonariuszy wyniosły po 2,5 tys. zł brutto.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Sześciu wspaniałych! To są najlepsi funkcjonariusze w Grudziądzu. Zostali nagrodzeni. Zdjęcia - Gazeta Pomorska

Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto