MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tak bawiliśmy się na koncertach i festynach Dni Grudziądza 2024. Szukajcie się na naszych zdjęciach!

(PA,DD)
Podczas sobotniego koncertu na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu wystąpili Arek Kłusowski oraz Urszula. Zobacz zdjęcia z tej oraz innych  imprez z okazji Dni Grudziądza>>>>>
Podczas sobotniego koncertu na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu wystąpili Arek Kłusowski oraz Urszula. Zobacz zdjęcia z tej oraz innych imprez z okazji Dni Grudziądza>>>>>Piotr Bilski
Tysiące grudziądzan uczestniczyło w koncertach, piknikach, zabawach zorganizowanych w ramach 733. urodzin Grudziądza. Bawiliście się na tych imprezach? Jeśli tak, to szukajcie się na naszych zdjęciach z Dni Grudziądza i Jarmarku Spichrzowego 2024.

Atrakcje i imprezy z okazji Dni Grudziądza 2024

W weekend poprzedzający 18 czerwca, czyli rocznicę nadania praw miejskich Grudziądzowi, w różnych punktach miasta odbyło się wiele imprez.

Największymi pod względem frekwencji wydarzeniami Jarmarku Spichrzowego 2024 były koncerty plenerowe na Błoniach Nadwiślańskich:

  • w piątek zagrali dla nas m.in. Lanberry oraz Dawid Kwiatkowski

  • w sobotę natomiast Arek Kłusowski i Urszula.

Przy ich przebojowych piosenkach doskonale bawili się i młodzi i nieco starsi grudziądzanie, a także goście, którzy przyjechali do naszego miasta, aby wspólnie świętować 733. "urodziny Grudziądza".

Przez cały weekend tysiące grudziądzan odwiedziło też stoiska Jarmarku Spichrzowego oraz XXII Nadwiślańskiego Jarmarku Staroci.

Ale to jeszcze nie koniec imprez z okazji 733. urodzin Grudziądza

Weekend się kończy, ale to jeszcze nie koniec świętowania w Grudziądzu, bo „urodziny” naszego miasta są dopiero przed nami!

733. rocznica nadania praw miejskich Grudziądzowi przypada dopiero we wtorek, 18 czerwca.

Właśnie 18 czerwca 1291 roku w Lipienku, krzyżacki mistrz krajowy Meinhard z Querfurtu (Meinhard von Kwerfurt) nadał Grudziądzowi prawa miejskie.

I we wtorek, 18 czerwca 2024 roku, odbędzie się jeszcze jedna, ostatnia już, impreza w ramach tegorocznych urodzin miasta.

Koncert Joanny Aleksandrowicz na dziedzińcu ratusza w Grudziądzu

We wtorek, od g. 18.30, na dziedzińcu ratusza czekać będzie kawa serwowana przez Macieja Glmowskiego, prezydenta Grudziądza oraz słodki poczęstunek od Fado Cafe.

Na godzinę 20 zaplanowano pełen emocji koncert Joanny Aleksandrowicz zatytułowany „Od nocy do nocy”. Wstęp jest darmowy.

Wykład o początkach Grudziądza

Natomiast początkom naszego miasta i biskupowi Chrystianowi poświęcony będzie wykład, który w środę, 19 czerwca, wygłosi grudziądzki historyk, dr Paweł Grochowski.

Środową prelekcję zaplanowano podczas spotkania Koła Miłośników Dziejów Grudziądza. Rozpocznie się o g. 17, w klubie „Centrum” Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Moniuszki 13 w Grudziądzu. Wstęp wolny. Współorganizatorem wydarzenia jest Grudziądzki Komitet Upamiętnienia Biskupa Chrystiana.

Trwa głosowanie...

Jak oceniasz program Dni Grudziądza 2024?

Wszystkie wydarzenia Jarmarku Spichrzowego 2024 i Dni Grudziądza relacjonowaliśmy na naszych portalach:

Tak świętowaliśmy 733. "urodziny" Grudziądza

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grudziadz.naszemiasto.pl Nasze Miasto